Szeretnék bitcoinba fektetni egy pár millió forintot, mit tanácsoltok?
A Forint egy fiat pénz aminek a lényege, hogy napról napra csökken a vásárlóértéke. Ha a jelenlegi éves infláció 20% az azt jelenti, hogy a mostani 10 milliód vásárlóértéke jövőre már csak 8 milliót ér.
A bitcoin nem lehet elinflálni mert meghatározott mennyiség van belőle 21 millió viszont a volatilitás magas. Idáig exponenciálisan nőtt az értéke ha évekre visszamenőleg megnézed. Az, hogy a jövőben mit fog produkálni senki nem tudja.
Azt viszont tudhatod, hogy ha forintba hagyod a megtakírításod akkor csak bukni fogsz rajta. Ettől feltétlenül nem biztos, hogy a bitcoin volna a számodra a legjobb választás hosszútávon. Viszont te kérdezted, hogy mit tanácsolunk. Én csak leírtam a véleményem, viszont nem szeretnélek rábeszélni semmire.
Én pl. most nemrég eladtam, 17500 dolláros árfolyamon.
Utána felment 18384-re azóta meg leesett 17000-re...
Fontos megjegyezni, hogy a bitcoinba vagy bármely más kriptovalutába történő befektetés magas kockázattal jár, és jelentős veszteségeket eredményezhet. A kriptovaluták rendkívül ingadozóak, és rövid időn belül jelentősen ingadozhatnak az értékükben.
Mielőtt bármilyen befektetési döntést hozna, alaposan mérlegelje befektetési céljait, kockázattűrő képességét és pénzügyi helyzetét. Az is jó ötlet, hogy diverzifikálja befektetéseit, és ne fektessen be többet, mint amennyit megengedhet magának.
Ha úgy dönt, hogy bitcoinba vagy bármely más kriptovalutába fektet be, fontos, hogy saját kutatást végezzen, és megértse az ezzel járó kockázatokat. Ez magában foglalja a kriptovaluta piac működésének megértését, a bitcoinba történő befektetés lehetséges kockázatait és hasznait, valamint azokat a lépéseket, amelyeket megtehet e kockázatok kezelésére.
Fontos továbbá, hogy tisztában legyen a kriptovalutákat körülvevő jogi és szabályozási környezettel, és megértse az Ön által végrehajtott befektetések adózási vonzatait.
Általánosságban elmondható, hogy bármilyen jelentős befektetési döntés meghozatala előtt érdemes konzultálni egy pénzügyi tanácsadóval vagy szakemberrel. Segítségükkel megértheti a különböző befektetési lehetőségek kockázatait és lehetséges hasznait, és olyan stratégiát dolgozhat ki, amely megfelel az Ön céljainak és pénzügyi helyzetének.
A kriptopénzek jövőjét senki sem látja tisztán. Egyszerűen nincs kivel ezt érdemben megbeszélni. Persze, a vétel lehetőségeit, a "szemét" kriptopénzek konkrét fajtáit, az aktuális adózási szabályokat, a vétel-eladás módját, a tárolás fajtáit mind meg lehet beszélni, de még a legjobb elemzők is egymásnak ellentmondó jövőképpel is rendelkezhetnek.
Egyfelől ez a legmagasabbrendű egyezséget jelképezi, amit ember és ember konkrétan egymás között köt, kormányoktól, országoktól függetlenül.
Nincsen köztes hivatal, nem lehet a tranzakciót megadóztatni, nem lehet a konkrét személyeket beazonosítani, bárki a zsebében -vagy a fejében lévő kombináció megjegyzésével (20 szó, helyes sorrendben) akár 100 millió dollárral is láthatatlanul sétálgathat országhatárokon át, banki és állami kontroll nélkül.
De akkor exponenciálisan nő vagy nem nő, hanem csökken néha?
Ahogy látom volt nem régen 55000 dollár. Most meg kb 17000, bár ma 8:40-kor 17400 dollár. Egy éve 50 ezer dollár volt, 2020-ban meg annyi mint most. Akkor felugrott 60 fölé majd exponenciálisan visszarakétázott a mostani szintre.
Ezt nem hívnám exponenciális növekedésnek.
"Ezt nem hívnám exponenciális növekedésnek."
Nézőpont kérdése az egész, ha bitcoin megjelenése óta nézed akkor exponenciálisan nőtt ideáig az árfolyam.
Az óvodás értelmi színvonalú crypto hívő ifjonti generációnál csak egy önveszélyesebb széles réteg van: a techno -savvy középpolgárság.
Ők rengeteg időt, energiát fektetnek a crypto devizák informatikai háttér ismereteinek megértésébe, jól értik mi az a block-chain, hogyan nyújt biztonságot a tulajdonosok nyomonkövetésével,.... sőt még számos alternatív virtuális deviza nevét is ismerik.
Annak ellenére, hogy intenzíven foglalkoznak ezzel az új divatként elterjedt őrülettel, elenyésző időt, energiát fordítank annak a pénzügyi-közgazdasági és társadalmi háttérnek a megismerésével, amelybe a virtuális devizájuk be van ágyazódva.
Még az sem teljesen kizárt, hogy a következő generációtól pl. az államok megszűnnek, nemzetgazdaságok kora a múlt ködébe vész, és a virtuális devizák a humán populáció eddigi kultúráját felborítva egy új hitvilágot közösségi értékként kikristályosítva átveszik a fizetési eszköz, értékőrző,..... funkcióját e sárgolyó-szerte.
Hogy ezt saját kockázatára valaki előre megítélje, az a szerencsejáték kategóriájába sorolható. De ez legalább bizonyosság.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!