Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ápolási díjjal kapcsolatos...

Ápolási díjjal kapcsolatos kérdés. Részletek megjegyzésben.(?)

Figyelt kérdés
Barátnőm édesanyja kapja a barátnőm után a GYOD-ot, mivel nem tudja magát ellátni, de mivel most munkahelyet vált, ahol nem 4, hanem 8 órában dolgozik majd, így ezt nem fogja tudni igényelni. Így arra gondoltam, hogy mivel házasság amúgy is tervben volt, hogy összeházasodnánk, és én jönnék el dolgozni 4 órában, hogy tudjak róla gondoskodni, és ezzel több időt is tudnánk együtt tölteni. A kérdésem az lenne, hogy "anyós" jelenleg 150ezret kap rá. Én is ezt az összeget kapnám, vagy ha kevesebbet, akkor mennyit kb.? Mert amit a neten találtam, hogy bruttó 45ezer, 65ezer, meg 78ezer, ezt a 3 kategóriát találtam. De ezek jócskán elmaradnak a 150ezertől, amire mostanában nagy szükség volna.
2022. nov. 8. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen betegség?
2022. nov. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A GYOD az nem ápolási díj.


A gyermekek otthongondozási díja (GYOD) és az ápolási díj két különböző ellátás.

Ápolási díj esetén van három különböző összeg attól függően, hogy az ápolt mennyire szorul gondozásra.

GYOD az havonta fixen 200 ezer forint bruttóban.


Itt elolvashatsz róla minden fontos információt (ki jogosult rá és milyen feltételekkel stb.):


[link]

2022. nov. 9. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdező, te most gyermekkorút készülnél feleségül venni? Vagy mivaaan????



Ki jogosult a GYOD-ra?

A gyermek életkorától függetlenül a GYOD-ra jogosult az a vér szerinti vagy örökbefogadó szülő, aki


a súlyos fogyatékosságából eredően önellátásra képtelen vér szerinti vagy örökbe fogadott gyermekéről, vagy

a tartós betegségéből eredően önellátásra képtelen gyermekéről gondoskodik.

A szülőn kívül más személy részére is megállapítható a GYOD?

Igen, a gyermekkel közös háztartásban élő hozzátartozója számára is megállapítható az ellátás, ha a szülőnek a GYOD-ra való jogosultságát a gyermekre tekintettel korábban már megállapították, de


a szülő meghalt,

a szülői felügyeleti joga szünetel, illetve azt a bíróság megszüntette, vagy

a szülő a gyermek állandó és tartós gondozásában a saját egészségi állapotára figyelemmel akadályozottá vált.

2022. nov. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!