Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az, hogy nemzetkö...

Hogyan lehet az, hogy nemzetközi szinten is kiemelkedő a magyar infláció, a boltok viszont tömve vannak ugyanúgy? Tényleg ilyen brutálisan sok pénz van a magyar családoknál?

Figyelt kérdés

2022. nov. 3. 22:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Mely boltok vannak tömve pontosan?
2022. nov. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
LIDL, ALDI, IKEA, Decathlon, sorolhatnám
2022. nov. 3. 22:50
 3/27 anonim ***** válasza:
80%
Mindegyik.
2022. nov. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
4%
Semmi jelentosege, egy szobabutort az ikeaban vagy egy kondigepet a decathlonban kb juniorkent is rohogve kifizet barki. Na most miutan a fizetesemeles altalaban infla +20 szazalek evente ha a senioritasi szint valtozasat nem is szamolom, akkor konnyen kikovezkeztetheto, hogy ha jovore 2 millio ft lesz egy dohanyzoasztal akkor is tomve lesznek a boltok.
2022. nov. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
10%
Én sem értem. Vásárolnak mint ha nem lenne holnap, és ezzel is csak hajtják fel az árakat. Tízszer fordulnak cukorért meg olajért. Tiszta röhej. Én kb. fél éve vettem egy kiló cukrot és még mindig van belőle, felőlem húszezerbe is kerülhetne. Nem is nagyon járok boltba. Olcsóbban kijövök ha étteremben kajálok, mint ha minden alapanyagot összevásárolnék.
2022. nov. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy attol, hogy az arak magasak, az emberek pont ugyan annyira ehesek, ezert ugyan olyan gyakran kell menniuk boltba, maximum olcsobb termekeket valasztanak?
2022. nov. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
22%

1. Enni attól még kell.


2. Őszinte leszek, az én bevételem olyan távol van a kiadásaimtól, hogy észre sem veszem igazából a pénztárcámon a változást.

2022. nov. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez mondjuk pont 4 olyan bolt, ami a kategóriájában kb a legolcsóbb
2022. nov. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
63%
Lefogadom, hogy vannak akik már nem tudják otthon hova rakni a sok cukrot, lisztet, olajat, de azért még bepakolnak párat a kosárba ha látják hogy van. Meg vannak a kényszeres vásárlók, akik ha nem mennek minden nap vásárolni akkor elvonási tünetektől szenvednek. Nem is tudják mit akarnak venni csak mennek. Meg ott vannak a magas inflációs várakozások. Attól félnek, hogy másnap minden drágább lesz, ezért minden nap jól összevesznek mindent és azt hiszik hogy ezzel milyen jól jártak. És önbeteljesítő jóslatként tényleg minden drágább lesz a magas kereslet miatt.
2022. nov. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
legtöbb embertől az ismerősi körömből (illetve a neten is ezt olvasom) azt hallom, hogy bőven több a bevételük mint a költségük, semmit nem éreznek a drágulásból. ebből csak az következik, hogy nagyon sok pénz van az embereknél
2022. nov. 3. 23:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!