Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elméleti kérdés, hogy érdemes...

Elméleti kérdés, hogy érdemes e külföldi kiköltözésen gondolkoznunk?

Figyelt kérdés

A fő indok az az lenne, hogy odakint zöldebb a fű, szebben süt a nap és kevesebb az orbán.

Mert egyébként megélünk itthon is még ha szerényen is. Odakint sajnos nem piacképes a munkánk, tanárok vagyunk, aligha folytathatnánk.

Én nem is vagyok fiatal (45), feleségem 37 és van két kisgyerek, mindkettő ovis. Miattuk is kérdéses ez az egész.

Részben szülői segítségnek, részben a takarékosságnak hála a bevételünket kiegészíti lakásbérbeadásból származó pénz, így félrerakni is tudunk. És főleg ezért nem mentünk még ki, hiszen anyagilag nem vagyunk a szó szoros értelmében rászorulva-de persze az életszinvonalunkon lenne mit emelni.


A munknákat szeretjük, még ha nem is fizet, azért pl mosogatásra cserélni talán nem szívesen.

A gyerekeknek is nehéz lenne, bár később ez talán meghálálná magát, nem tudom.

Az is egy megoldás, hogy mi maradunk, de a gyerekeket készítjük fel, hogy könnyebb legyen nekik lépni.

Mi angolul jól beszélünk, mást egyelőre nem, de alapvetően nem Angliába mennénk, hanem Ausztria, vagy északra.


Ki mit gondol erről?


2022. nov. 1. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Az Ausztriai munkát keresők facebook csoportjában láttam, hogy a német B2-t vagy C1-et (vagy-al írta így nem tudom melyik) lerakó + gyereknevelő végzettségüket külföldön honosíttatók hiányszakma Ausztriában is, addig meg valami segédnevelőnek lehet jelentkezni vagy angol nyelvű intézményekbe.


Utánajárnék, hogy angollal milyen lehetőségek vannak addig.

2022. nov. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi úgy költöztünk külföldre, hogy Magyarországon sem éltünk rosszul, és volt hitelmentes hátunk. Nem az anyagiak miatt költöztünk. A férjem diplomáját elfogadták, de ő sem abban kezdte, mert a másik munkája hasznosabb volt a bevándorláshoz. Én szintén tanár, a diplomámat nem fogadják el, és a tantárgyamat sem tanítják. Online tanítottam nyelvet, illetve bébiszitterkedtem, és most egy College képzést végzek, ma voltam interjún egy iskolában, és szerintem jól sikerült. Special Needs Education Assistant. Közel voltunk a 40-hez, mikor kijöttünk, és boldogulunk. Igaz, a féjemnek jó szakmája van, így azért könnyebb volt az első években is.
2022. nov. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ausztriában német nyelv ismerete nélkül (angol nem elég) csak nagyon alja munkákat lehet végezni, ami szerintem egy olyan minőségi romlást eredményezne az életvitelben, amit nehéz lehet megszokni / elviselni, főleg úgy ha Magyarországról nem az éhezés elől menekülsz el.
2022. nov. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ez azért elég pesszimista hozzáállás , hogy ovisok a gyerekek ,de készítitek fel őket a kiköltözésre.

Most 25 vagyok Hollandiában élek, viszont nekem nem volt lehetőségem továbbtanulni, de akinek volt és felkapott szakmás egyetemet végzett kortársaim, most annyit keresnek ,mint én Hollandiában(-szoba bérleti díja amit bérlek) . Szerintem Magyarország egy jó hely lehet annak akinek piacképes diplomája van. De nagyon sok mindent össze lehet hasonlítani, itt szemetet eszünk, gazdagok is, mindenki is, otthon Magyarországon azért még vannak jó kaják. Nem minden a pénz, itt is vannak barátaim, de a magyar barátságok sokkal szorosabbak, mint az itteniek .

Otthon jobban ki tudod zárni az életedből a fény és zajszennyezést, itt egymás hegyén-hátán élnek az emberek olyan minőségű sorházakban, hogy ezekhez képest a Kádár-kocka csúcs-technológia. Meg olyan hatalmas a népsűrűség, hogy nem tudom ki engedhet meg magának egy kertes házat, ha csak nem örökölte vagy valami céget alapított ami felfutott, esetleg egy jó appet fejlesztett.

A nap nem igazán süt, de legalább sokat esik, ez miatt a fű tényleg zöldebb, de egy normális terebélyes fát alig látsz.

Egyébként én úgy segítettem magamnak anyagilag és úgy fejlődtem sokat, hogy elkezdtem részvényekkel kereskedni. Lehet nektek is ügyeskedni kellene valamit, persze ha belefér az időtökbe.

Nagyon sokat gondolkodtam ezen, hogy Nyugat Vs Magyarország.

Nekem az ingatlan birtoklási vágyam ,saját hazámban éljek, meg az ,hogy legyen egy nagy kertem sokkal fontosabb ,mint, hogy talán egyszer én legyek a gyárban a rabszolgahajcsár főnök. Nektek kell dönteni, hogy számotokra mi a fontos.

Amúgy nagyon elkezdett Hollandia és Belgium is gettósodni, mivel túl sok embert engedtek be. Nekem ami tetszett Hollandiában az a nyelv amit el is sajátítottam, vidék nagyon fejlett és ,hogy nincsenek cigányok.

2023. febr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!