Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Angliából rendelnék egy kis...

Angliából rendelnék egy kis csomagot postával együtt 55-60 euro értékben eBayről. Kell majd valamilyen egyéb költséget ráfizetnem adó, vám ...ilyesmit? Hány nap alatt ér ide kb?

Figyelt kérdés

2022. okt. 29. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel Anglia kilépett az EU-ból és ezzel a vámközösségből is, így ugyanaz az eljárás vonatkozik rá, ami mondjuk egy kínai rendelésnél.


Vámot, Áfát, és vámkezelési díjat kell fizetned (a VÁM az nem számít esetedben), az ÁFA az 27%, a vámkeelési díj az, ami necces.


A Magyar Posta sávos vámkezelést használ, tehát egy ekkora tételre 900 vagy 1400forint között lesz, attól függően, hogy utánvétes, vagy sima, a futárszolgálatok viszont ennek a többszörösét is elkérik, van olyan, ahol fix 7000 körül van az ára, és sosem tudod, hogy ki hozza ténylegesen, és mennyi lesz.


Angliával annyi van, hogy vannak kereskedők, akik befizetik helyetted az áfát és a vámot (nyilván ez megjelenik a termék árában), ilyenkor te már a végösszeget fizeted. Ilyen például az Amazon, ott 3 tételt látsz, a termék ára, a szállítási költség, és a vámok és egyéb adók.


Hány nap alatt ér ide? Ez rengeteg mindentől függ, pélául, hogy melyik csomagküldő melyik szolgáltatásával adja fel, mennyi időt tökölnek vele a vámosok (sokszor feltorlódnak a csomagok), de jellezően 10-30 munkanapon belül megvan minden.

2022. okt. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Én is rendeltem Angliából. A kereskedő fel is számoltam a magyar áfát. Ez látszott az számlán is. Hungarian VAT 27%. Majd itthon a nav még erre a bruttó árra rádobott még 27%ot. Megrekamáltam, elküldtem a számlát, a rendelésről a dokumentumot, a nav meg elutasította. Ő azzal az értékkel számol ami a csomagon rajta van, nem érdekeli a számla. Szemét banda. Egyszerűbb engem lenyúlni mint az angol kereskedővel elszámolni.

Szerencsére az angol volt annyira korrekt, hogy ő visszaadta az áfát miután elküldtem neki mit csinált a nav.

2022. okt. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

2! Mégis hogyan számoljon el a NAV a nevesincs angol kereskedővel?


A te esetedben az angol hibázott (megpróbált téged lehúzni?), a NAV mindent jól csinált.

2022. okt. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
3, ez nem igaz, nem a kereskedővel van dolga a navnak, hanem a brit adóhatósággal
2022. okt. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Okoska... Nézz már utána, hogy mit jelent az IOSS-es áfa fizetés.
2022. okt. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Te be okoskod! Az angol nem húz le! A saját tolvaj magyar hatóságod teszi ezt!

Én szoktam csomagot küldeni innen Angliából.

Fizetem a vámot is! Otthon már nem kéne belőle “lopniuk” mègis megteszik!

Ha magam viszem haza az ajándékot, úgy nem fizetek extrát. Milyen érdekes!

Örülök , hogy nem ott élek .

2022. okt. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ui:

Kb . 2 hét alatt ér oda. Hogy miért ! Mert a magyarok ülnek rajta meg vagy 10 napot! Nevetséges !

2022. okt. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Külföldön minden nagyon szép, minden nagyon jó... Ugye? szégyelljétek magatokat, agymosott banda!
2022. okt. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1) amazon rendelés több alkalommal, felszámolták az ÁFÁ-t, de a NAV sosem kapta el a csomagot (igaz, az amazon jellemzően nem Mo-n intézi a vámot)


2) bookdepsoritory rendelés: nav rávágta az áfát+vámkezelési díjat. A bookdepo simán visszatérítette az egészet, aminek a vámkezelési díj miatt az lett a vége, hogy még a könyv beszerzési árát sem kapták meg. De le van írva az oldalukon, hogy nem kell fizetni, ha mégis, akkor reklamálj náluk

2022. okt. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!