Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldön megtalál a magyar...

Külföldön megtalál a magyar végrehajtó?

Figyelt kérdés

Példa okán van 15millás tartozásom! Magyarban fizetésem 50%át tiltották. Felmondtam!


Külföldre mentem (Ausztria)

Kinti bankszámlám van.


Magyar végrehajtó mut tud kezdeni velem? (VS Faktor)


Tapasztalatokat várok!


2022. okt. 12. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tud nemzetközi fizetési meghagyást indítani. EU-n belül biztosan.
2022. okt. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Címed ne tudja meg....
2022. okt. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Magyarországon lakom továbbra is.

Nincs semmi sem magyarban a nevemen.

Ahol lakom az nem az én házam. Semmi sem az enyém.

Nincs magyar bankszámlám sem.

Semmim sincs.


Nemzetközi fizetési meghagyásról hallottam, de gyakorlatban nem csinálják.

2022. okt. 12. 21:47
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A magyar végrehajtó biztosan nem tud külföldön intézkedni, esetleg átadja egy osztráknak.
2022. okt. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyar végrehajtó csak országon belül tud eljárni, nincs lehetősége külföldön kerestetni sem.

Nemzetközi fizetési meghagyást sem ő fog indítani (ha indítanak), hanem a végrehajtást kérő, ha valahogy a tudomására jut, hogy külföldön fellelhető vagyonod van.

Ha megtalálnak, akkor az adott ország végrehajtója fogja folytatni az eljárást a helyi szabályok és törvények szerint. Ilyenkor a nemzetközi végrehajtás elég húzós díját is az adóson vasalják be a tartozásán felül.

2022. okt. 13. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-os teljesen jol leirta, annyival kiegeszitenem, hogy a tartozasod az evek soran csak noni fog, ekkora osszegnel nem fogjak hagyni soha az eletben hogy elevuljon, kvazi soha tobbet nem lehet semmid hivatalosan Magyarorszagon, nyugdij utan sem.
2022. okt. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sajnos ez van. 18 évesen egy kis hülyegyerek voltam.

14 éves adóság ez, ami deviza... Soha sem tudom kifizetni.

Tisztában vagyok vele hogy semmi sem lehet a nevemen. Ezzel együtt élek jóideje. Nem is izgat ez.

2022. okt. 13. 10:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnálatos, hogy ennyire fiatalon ilyen rossz adósságba verted magad, de azért ne add fel.

Talán egy kis levegőhöz juthatsz a külföldi munkával, de sosem dőlhetsz hátra, mert ekkora összegnél előbb-utóbb valószínűleg megtalálnak. Sosem tudhatod mikor jön az inkasszó vagy fizetés letiltás kint is.

Ilyen régi, és régóta behajthatatlan adósságoknál, ahol jelentős kamat van már az eredeti tartozáson, a követeléskezelőkkel általában lehet egyezkedni, hogy egyösszegű kifizetésnél a tartozás egy jelentős részét (jellemzően a kamatból) elengedjék.

Ha jobban keresel kint, és tudsz félretenni, szerintem érdemes ilyen célt kitűzni magad elé, hátha helyre tudod hozni az életedet. Nem hinném, hogy lehetetlen.

2022. okt. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a célom. Köszönöm
2022. okt. 25. 09:47

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!