Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi lehet így az álláskeres...

Mennyi lehet így az álláskeresési járadékom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nálam kicsit komplexebb a helyzet és nem nagyon látom át!


2019.04.02-2022.02.15. között volt a havi bruttóm kb 400.000 Ft, majd KATA-zni kezdtem (2021.04.01-től 25ezressel meló mellett, majd) 2022.02. hótól teljes 50 ezresen 2022.08.31-ig ugye és szeptemberben (jelenleg) átalányadósan vagyok (kb. 66 ezret kell befizetnem jövő hónapban).


Én most megszüntetném a vállalkozásomat és jövő hónaptól (, vagy hát adott szeptember hónapi naptól) munkanélküli alá jelentkeznék be, mert meg fog szűnni a megbízási viszonyom 09.29-én.


Ebből hogyan számolják ki az álláskeresésit?


Mert így elég változékony a bruttóm ugye, azt tudom, hogy abból lehet kiszámolni, meg a KATA-s 50esből, és így ugye 3 éven keresztül sosem voltam munkanélküli, utoljára 2019.02.27-2019.04.02 között (akkor viszont elmulasztottam az álláskeresési járadék kérést a köztes időben, mert tudtam, hogy kezdek a kövi helyen, csak azt nem, hogy mikor).



2022. szept. 21. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Az igényléstől számított utolsó 4 naptári negyedév (nem is értem miért kell törvénybe ezt ilyen idiótán megfogalmazni, hanem világosan leírni hogy egy év) járulékalapot képző jövedelmed 60%-a, de maximum a minimálbér napi összege lehet

Katánál ez érdekes, mivel ott a törvény szerint volt egy kb lóf@szra való adóalap meghatározva az ellátások alapjaként, talán ilyen 98000 körül

2022. szept. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Uff az szép :'D köszi szépen!


[Szóval akkor nem érdekes, hogy az elmúlt 3 évben mennyit kerestem, csak az utsó "4 nagyedév" adóalapja, viszont a 90 naphoz meg szükséges 3 évig melózni...]

2022. szept. 21. 14:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen pontosan :/
2022. szept. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Helyesbítek: idéntől a KATÁS elltás alapja 108 ezer
2022. szept. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérelem benyújtásától számított 4 (teljes) naptári negyedév járulékalapot képező jövedelme alapján határozzák meg az ellátás összegét.


Tehát nem egyszerűen csak visszafele számolva 12 hónap! Ha februárban igényled, akkor az előző teljes év. Ha áprilisban igényled, akkor az előző év április 01-jétől az adott év március 31-ig időszakot veszik figyelembe.

2022. szept. 22. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!