Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 20 evesen albérlet vagy...

20 evesen albérlet vagy lakáshitel?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, Budapesten elek. Szerintetek albérletben éri meg inkább laknom (150.000/hó) vagy hitelre de vegyek egy lakást?

2022. szept. 20. 12:00
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

És meg plusz két info:

Nem Pesten venni lakást sem opció sajnos, mert minden ideköt, itt dolgozom.

Lány vagyok viszont Párom nincs, de ha lesz akkor sem szeretnék közösen venni vele, vagy ha közösen lesz házunk akkor is mindenképp szeretnek a biztonság kedvéért egy sajátot.

2022. szept. 20. 15:22
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Én lejjebb adnék az igényből. 50M lakáshoz kb 38M hitel kell, hogy fizetni tudd az egyéb költségeket is.

38M hitel törlesztője, ~330K/hó, ezt nem tudod kigazdálkodni.

Keress egy kislakást 25M körül.

Az ingatlanárak csak feljebb fognak menni, szóval várni nem annyira éri meg.

2022. szept. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
94%
Most nagyon nem éri meg hitelt felvenni. 150-től mindenképp több volna a törlesztő. És ha most 450 a nettó, 5 év múlva csak 385 lesz az SZJA miatt.
2022. szept. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Fsms ***** válasza:

Még egy gondolat. A munkád helyszíne mennyire változik (hat), esetleg tervezel külföldre menni? Vagy Magyarországon belül változhat-e projektek miatt, etc.

Ha lakásod van a mobilitásod kisebb.

2022. szept. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Abszolút nem változó, minden Pesthez köt.
2022. szept. 20. 17:05
 16/25 anonim ***** válasza:
9%
Bejársz dolgozni, vagy homeoffice? Ha az utóbbi, én tuti nem Pesten vennék kéglit, hanem valahol az agglomerációban, ahol olcsóbb és nyugisabb.
2022. szept. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Mindenképp Pesten akarok:) És bejarok dolgozni, egyetemre is, és imadom a pesti nyüzsgő életet.
2022. szept. 20. 18:14
 18/25 anonim ***** válasza:
86%

"imadom a pesti nyüzsgő életet"

Nyugi, még max 10 év és elmúlik! :)

2022. szept. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Ez a pesti nyüzsgés nekem 8 hónap alatt elmúlt, sőt már rühellem az összes embert, hogy nekem akarnak folyton jönni.


15 millióból már Bpesten is tudsz venni lakást, de igazad van, hogy akkor nem marad befektetés.

2022. szept. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
53%

Kövezzetek meg nyugodtan, mert nem vagyok szakértő a témában, viszont ez egy felvetés lenne inkább, hogy aki ért a témához, szerinte mennyire van ennek alapja.


Szóval, albérletre ha elmegy havi 150 ezer, azt a 150 ezret költhetné saját lakásra is. Az albi elvégre soha nem lesz az övé, hiába fizeti a rengeteg pénzt havonta. Egy kisebb garzonlakás pl. kijönne úgy, hogy a havi törlesztő is kb. ennyi lenne, bár gondolom ez függ futamidő, önerő, alapkamat stb..., bevallom nem vagyok vagyok szakértője a témának, ezért is tekintsétek felvetésnek, amit írok, és reagáljatok rá


Szóval tegyük fel, hitelre vesz egy lakást, és 150K környékén törleszt havonta, max kicsit több. Tegyük fel, hogy valami gebasz lesz idővel, és nem tud törleszteni stb. Történhet annál rosszabb dolog, minthogy ekkor a bank simán csak elviszi a házat? Akkor ugyanott van, mintha albérletbe lakott volna évekig úgy kell felfogni, csak megpróbált mégis egy saját házat összehozni, ami nem jött be. Megy vissza albérletbe.

2022. szept. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!