Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit javasoltok, milyen arányba...

Mit javasoltok, milyen arányban legyen a megtakarításom részvényekben az állampapír mellett?

Figyelt kérdés

Eddig főleg állampapírokban tartottam a vagyonomat, azonban elkezdtem keresni az egyéb, kockázatosabb befektetési lehetőségelet is.


A tőzsde számomra még új, viszont ahogy nézem, most egész jó árak vannak, sok ismert, nagy cégnek esett az árfolyama. Korábbi grafikonokat visszanézve pedig azt látom, hogy a válságok, nagyobb visszaesések után többnyire felpattanás következett, gondolok például a 2008-as válságra, vagy a covidra. Persze tudom, hogy a múlt semmilyen garanciát nem jelent a jövőre, de gondolom nem eshetnek örökké, a felhőket előbb-utóbb napsütés váltja fel, és rendeződni fog a helyzet. Úgy érzem, hogy most van értelme befektetni részvényekbe.


Nem aktív kereskedő szeretnék lenni, aki naponta vesz-elad, közép-és hosszú távon gondolkodom. Jelenleg 10 millió forintom van (ebből 2 millió valójában euró), ebből 8 millió van PMAP-ban és PEMAP-ban, 2 millió pedig részvényekben, TBSZ-en.


Azom gondolkodom, hogy milyen arány lenne számomra megfelelő az állampapír és a részvények között. (Részben azért is szálltam be a részvények világába, mert szeretném diverzifikálni a megtakarításaimat.)


Havonta 250-280k forintot tudnék erre befektetni. Arra is gondoltam, hogy ami állampapírban van, azt hagyom benne, közben pedig kéthavonta csipegetek ezt-azt, legalább tavaszig.



2022. szept. 17. 15:51
A kérdező szavazást indított:
0-5%, mivel még új neked a tőzsde
A jelenlegi 20% jó lesz neked
Szerintem simán lehet 33% is
A jó árak miatt akár 50% is lehet
Most érdemes sok pénzt berakni a tőzsdére, 75% is mehet
Az összeset megtakarítást megéri részvényekbe fektetned
13 szavazat
 1/8 Máté_29 ***** válasza:
10%
Szia, crypto-n nem gondolkodtál? Közép és hosszútávra tökéletes, főleg hogy most akciós, nem kell daytradelni, ilyen távlatokhoz amit írtál hosszútávon fix profit lenne, lehet DCA-t (Dollar-cost averaging) is használni, és akkor elég neked időszakonként ránézni, profitot realizálni. Ha nem vagy jártas a dolgokba szívesen szánom rá az időmet hogy segítsek neked.
2022. szept. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Máté_29 ***** válasza:
0%

Sokan utána sem néznek hogy mi is ez valójában, új és ismeretlen nekik, és egyből rossz véleménnyel írják le mások szemében, de ha utánaolvasol, megérted a működését/technológiáját, egyből máshogy gondolsz rá.

Ez lesz a jövő, még mindíg nem vagyunk elkésve.

2022. szept. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Máté_29 ***** válasza:
0%
Igen, kb erre számítottam, tipikus emberi mentalitás, de hogy miért ezen a véleményen van, azt saját maga se tudja...
2022. szept. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem még nem jött el az ideje, hogy rohamosan emelni kellene a részvények súlyát a portfólióban. Az állampapírokat biztosan nem adnám el a jelenlegi magas kamatkörnyezetben. A részvények hosszabb távon többet hoznak, de ez is csak a piac jelentős részét lefedő ETF-ekre igaz. Egyedi részvényekkel lehetséges hogy melléfogsz, minél kevesebb féle részvényed van annál nagyobb eséllyel. Egy sok részvényből álló portfólió kezelése viszont jelentős időt követel. Nem árt követni mi történik a cégekkel, és kiszórni azokat amiknek leromlottak a kilátásai. ETF-eknél ezzel nem kell foglalkoznod. Kezdőként én nem súlyoznám túl az egyedi részvényeket a portfólióban. A befolyó pénzekből vásárolgatnék apránként nagyobb részben ETF-eket, kisebb részben egyedi részvényeket.
2022. szept. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Most hogy az MNB kijelentette hogy leáll a kamatemeléssel én is eléggé elgondolkoztam a magyar állampapírállományom csökkentésén. Ez eléggé rossz hír a forintnak. A gond csak az, hogy nem igazán látok jó menekülési lehetőséget. Az USA-ban további kamatemelések várhatóak, ami meg a részvénypiacnak rossz hír. Nehéz kérdés.
2022. szept. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Szerintem ha kezdő vagy a tőzsdén, ne gondolkozz egyedi részvényeken, inkább ETF-et vásárolj. 2-3 ETF-el le tudod fedni az egész gazdaságot, annak pedig kicsit az esélye, hogy 20 év múlva minden jelentős cég tönkremegy.

2. Egyszerre nagy összeget ne fektess be! Nehéz meghatározni mikor lesz alján a tőzsde, ezért érdemes költségátlagolni, rendszeresen befektetni bizonyos összeget, például 2-3 havonta. Így nem fog fájni, ha hirtelen beesik a tőzsde, hiszen akkor a következő periódusban olcsón vásárolsz.

3. Hogyha jelenleg nincs semmid ETF-ben, azt javaslom határozz meg egy bizonyos összeget, amit 2-3 havi rendszerességgel be tudsz fektetni a következő 2 évben, és kövesd.

4. Ne aggódj a pillanatnyi veszteségen, 20 évben gondolkozz és ne nyúlj a pénzhez!

2022. szept. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Cryptoban most még erős medvében vagyunk és a trend egyelőre nem tűnik javulónak, a részvénypiac sem túl kiszámítható, inkább recessziós hangulat van. Az eszközalapokat javaslom menekülőútnak, azok nagyon nem érezték meg azokat a döccenőket, amit a többiek - már amennyiben hosszú távra tervezel.
2022. szept. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha szükséged van likviditásra akkor pmáp ban tartanék 20% ot, ha félsz az "Ufóktól, világégéstől" akkor 15 % állampapír 5% arany lapocskák /csak a 20gr/ a többit indexekbe vagy indexkövető etf be javasolnám. ha szeretnél s van heti pár órád hosszú távon akkor 10% ot egyedi részvényekre is áldoznék.
2023. jan. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!