Befizetett rezsicsekkeket meddig kell megőrizni?
Ha magánszemély fizette a csekket, akkor semmilyen kötelezettség nincs a csekkek megtartására, akár még a postán kidobhatod, befizetés után. Csak a vállalkozókra vonatkozik a számlák gyűjtésének kötelezettsége, ha költségként elszámolják a pénzt. Azért érdemes mégis megőrizni, hogy a szolgáltatóval szemben bizonyítani tudd, hogy mindent időben kifizettél.
Ha már eladtad a lakást, és probléma nélkül átírták a vevő nevére az órákat, akkor valószínűleg nincs tartozásod nyilvántartva. Hogy megbizonyosodj, kérj erről írásos igazolást a szolgáltatól. Ha az a kezedben van, minden mást kidobhatsz, soha többet nem kérhetik számon rajtad a vélt, vagy valós tartozást.
Ha elattad a lakást és átirattátok a vevő nevére a gázt, villanyt, akkor van nullás igazolásod. Azt rakd el a csekkeket akkor kidobhatod.
Minden más esetben és minden olyan témban (közös költség, mittudomén kinek mi van) rakd el a csekkeket. Ugyanis ha felmerül egy vitás ügy akkor egyedül ezzel tudod bizonyítrani mikor mennyit fizettél. ha ezekről is van nullás igazolásod (vagyis, hogy nincs tartozásod) akkor azt őrizd meg, a többi mehet a kukába. :)
Ha a közművek átiratása nem történt meg, ki ne dobd a csekkeket. Bonyolult lenne elmagyarázni munjuk az ELMŰ tartozáskezelési rendszerét. Hidd el, jobb ha megvannak.
Én 5 évig tárolom őket. Eddig egyszer volt szükség rá. De akkor nagyon jól jött. 300 E Ft vélelmezett tartozást és kamtait akarták behajtani rajtam 2 évvel a hibás leolvasás uán. Végül is... alig egy cipősdoboznyi az egész.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!