Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A kedvezményes áramdíj limitje...

A kedvezményes áramdíj limitje mérőnként van vagy helyekre vonatkoztatva?

Figyelt kérdés
Adott egy családi ház, 3 mérőórával. A1 , A2 és B is be van kötve. Itt a 210 az óránként van?
2022. júl. 24. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Idézet az MVM oldaláról:

Az egyes egyetemes szolgáltatási árszabások meghatározásáról szóló 259/2022. (VII. 21.) Korm. rendelet alapján 2022. augusztus 1-jétől a lakossági ügyfelek mérési pontonként, azaz mérőnként a villamos energia esetében évi 2523 kWh, míg a földgáz esetében évi 1729 m3, azaz 59 132 MJ fogyasztásig vehetik igénybe a rezsicsökkentett árszabást

[link]

2022. júl. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 : Ez elég jó hír!
2022. júl. 25. 12:17
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Igen, az MVM oldalán az szerepel, amit az 1-es válasz írója idéz: [link]

Csakhogy a megnevezett kormányrendelet nem azt tartalmazza, hogy a mérési pont = mérő, hanem hogy „mérési pont (felhasználási hely)”: [link]


A Nemzeti Jogszabálytár szerint a villamos energiáról szóló törvény legközelebb 2022. szeptember 1-től fog változni, de nem változtatnak a benne szereplő meghatározásokon. (Bal szélen piros vonallal van jelöve a változó szöveg.)

Képen a változási naptár: [link]

A törvény elérhetősége a szövegek elolvasásához: [link]

És ebben más a felhasználási hely, más a mérőpont (POD), és más a (fogyasztás)mérő.


Az MVM tájékoztatóban szereplő megfeleltetésnek nem csak a benne szereplő jogszabály mond ellent, hanem a saját számlája is. Ugyanis, az a villamos energia törvény elkülönülő fogalmai alapján készül.

Képen: [link]

2 mérési pont van és 3 mérő; az egyik mérési ponthoz 2 mérő tartozik. Tehát a mérési pont nem egyenlő a mérővel. (A külön mérőponton B-tarifás vezérelt árammérő van, csak nincs fogyasztás, mert nem használunk bojlert, és más fogyasztó sincs csatlakoztatva hozzá.)

A kormányrendelttől is eltér, mert a felhasználási hely pláne nem mérő.

Viszont megfelel a villamos energia törvény fogalmainak.


A kormányrendeletet tartalmazó Magyar Közlöny tartalmaz MEKH rendeleteket is. MEKH rendelet szerint a most is meglévő általános árszabású tarifasáv egységára módosul (70,104 Ft/kWh lesz, de ebből le kell vonni a rendszerhasználati díj egységárát) és a kedvezményes árszabás nem évi 1320 kWh fogyasztásig, hanem 2523 kWh fogyasztásig tart.

És mint látszik a számlán, az egy mérési ponton levő két fogyasztásmérő fogyasztását egybeszámolják. Egy kedvezményes határ van a kettő összegére.

2022. júl. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%
Igen sajnos a mérési pont nem egyenlő a mérővel.Most úgy néz ki a legtöbben arra számítanak hogy mérési pontokként jár a linit.Akkor is ha több mérő tartozik egy mérési ponthoz.De én erre sem vennék még mérget,ha a jogszabályban meg ott van a felhasználási hely.
2022. júl. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!