Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért jobb vagy éppen miért...

Miért jobb vagy éppen miért nem jobb egyéni vállalkozónak lenni, mint alkalmazottnak?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat.
2022. júl. 21. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Többet keresel, cserébe semmilyen kedvezményt nem kapsz, nem lehetsz beteg és a tényleges munkával töltött idő sem áll meg 8 órában.
2022. júl. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyénenként változó; személyiség-függő is, hogy kinek mi illik jobban.


Vegyél egy papírt, írd fel saját szemszögedből a pro és kontra érveket, és kiderül, hogy te mit szeretsz jobban.

2022. júl. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudom, marmint azt hogy az alkalmazott mellett mi szol, en mar egy ideje vallalkozokent szamlazok be cegekhez, sokkal jobb fizetes, sokkal nagyobb flexibilitas
2022. júl. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem azért jó vállalkozónak lenni, mert egy munkahelyen sem keresnék ilyen óraszámmal ennyit. De ja, mindenért én felelek, mindent magamnak kell előteremteni, szabi úgy van, ha előre dolgozom arra az időzakra, betegség=kiesés stb.
2022. júl. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A szabadság és az önrendelkezés joga miatt.


Főleg kisgyermek mellett nem mind1, hogy tudsz-e ugrálni, ha ő 2hetente beteg vagy úgy kell könyörögnöd, hogy ne rúgjon ki a főnök emiatt vagy hogy egyáltalán engedjen el vagy már eleve fel sem vesz.

2022. júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hosszú idő után újra alkalmazott leszek, minden porcikám tiltakozik ellene, de közben szerencsésnek érzem magam, hogy egyáltalán van B lehetőségem.


Amiért megéri vállalkozónak lenni:

- annyi pénzt keresel amennyit dolgozol

- független vagy, egész más játékszabályok vonatkoznak rád

- mindig biztosítva vagy, hogy befizetted az adódat (nem tudnak hülyének nézni a bejelentéssel, mint egy munkahelyen)

- szabad vagy, tudsz válogatni a munkák között, nem vagy kis keretek közé beszorítva mint pl. egy szar munkahelyen


Ami a negatív benne:

- nincs fizetett szabadság, táppénz

- ugyanolyan szar lesz a nyugdíjad, mintha 6 óra minimálbérre lennél bejelentve

- ha nem dolgozol, nincs kereseted



Amiért megéri alkalmazottnak lenni:

- kényelmesebb hiszen nincs gondod az adódra, a könyvelésre és egyéb ügyintézésekre

- van fizetett szabadság, táppénz

- jobb helyeken céges juttatásokat kapsz, legyen az cafetéria, üzemanyag hozzájárulás, céges kocsi, telefon stb.


Ami negatív benne:

- annyi pénzt keresel amennyiben megállapodtál a munkáltatóddal, nem többet (nincs lehetőséged fehéren több bevételhez jutni)

- sok cég nem úgy jelent be, ahogy megbeszéltétek, tehát hülyének tudnak nézni

- mivel egy fix helyed van, nincs lehetőséged olyan könnyen lépni más irányba



Engem sokszor nem jelentettek be hónapokig, vagy nem annyi órában ahogy megbeszéltük, ezért is emeltem ki többször, hogy simán hülyének néznek. Persze van ügyfélkapu meg egyéb lehetőségek kideríteni ezeket, de mindig egy csalódás amikor közölnöd kell a munkáltatóddal, hogy ne nézzen már madárnak.

2022. júl. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
4-es vagyok, a mostani helyzet kapcsán jutott eszembe még egy: 3 év vállalkozói lét után nekem már ijesztő a gondolat, hogy csak egy lábon álljak, azaz egy helyről jöjjön minden bevételem. Ha most egy ügyfelem szerződést bont, letojom, van 8 másik, csak egy kis része esik ki a bevételemnek, gyorsan keresek helyette mást és pótolom, addig se érvágás. De ha a munkahelyem szűnik meg, vagy rúg ki stb, akkor egyik pillanatról a másikra nullás a bevétel, és nagyon sürgősen találni kell mást, ami nem biztos, hogy ilyen jó lesz.
2022. júl. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát bizony, aki egyszer megízleli a szabadság ízét, annak duplán nehezebb lehet alkalmazottnak visszatérni, mivel ő már tudja, hogy milyen nem rabszolgaként élni, saját időbeosztásban, saját döntési jogkörrel.


Van sok olyan munkahely, ahol még azt is megszabják, hogy az "ember" mikor mehet ki wc-re.

2022. júl. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!