Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek ebben az aranygyűr...

Szerintetek ebben az aranygyűrűben található "kő" csak sima bizsu vagy valódi (fél)drágakő? Honnan tudhatnám ezt meg?

Figyelt kérdés

Örökség révén került hozzám ez a gyűrű. Mivel férfi vagyok, ráadásul taszít is ez a fajta gyűrűtípus (roma ismerőseim ugranak be róla, amikor az eredeti tulaj hordta még más világ volt 40-50 évvel ezelőtt, de manapság valahogy nem), barátnőmnek se adnék ilyet (nem is hordaná el). Több ilyen arany vicek-vacak van még, én eladom őket, mert a készpénz jobban jönne.


A többi gyűrű esetében egyértelmű, hogy "törtarany" néven vásárolják majd meg, semmi különleges nincs bennük, natúr karikagyűrűk vagy nagyon egyszerű mintázatuk van. De ennél kicsit megakadtam - érdemesebb lenne rendesen eladni valahol, az a kő benne csak gagyi bizsu vagy valami értékesebb? Honnan tudhatnám meg, az ékszerészt leszámítva, aki lazán átverhet?


Az arany típusa szépen fémjelezve van, de ez a kő benne - azt sem tudom hol és mit kellene nézni. Mennyire növeli az értékét, ha ez valódi? Mennyire rontja, ha gagyi? Sajnos a tulajdonost már nem tudom megkérdezni, ahogy senki mást sem, aki esetleg ott volt a vásárlás/készíttetés idején.


Ha nem ócska szar benne a kő, akkor hol lenne érdemes eladni, mint nem egyszerű törtarany? (Egyáltalán a kővel - akár gagyi, akár nem) - el lehet adni törtaranynak?


Kép:


[link]


Köszönöm a segítséget előre is, bármilyen tipp jól jön.



#gyűrű #70-es évek #aranygyűrű #pink topáz? #ronda, roma giccs hatása van #törtarany felvásárlás, South Park módra?
2022. júl. 19. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ékszerbecsüst meg tudsz kérdezni. Egyébként aranyba elég ritkán foglalnak értéktelen követ.
2022. júl. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1.


És honnan tudhatom, hogy nem ver át? Én is átverném az egyszeri embert, ha ékszerboltom lenne, olcsón megveszem tőle "nem ér sokat" dumával, aztán drágán eladnám "sokat ér ám" felkiáltással.


Azért érdeklődöm, hogy van-e valami objektív fórum, ahol ennek utána lehetne nézni és ennek tudatában menni a "becsületes becsüs boltjába".

2022. júl. 19. 21:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Pl. megmondod, hogy nem eladni szeretnéd, csak érdekel.
2022. júl. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megkérdezel 10 ékszerészt. Ha mind a 10 ugyanazt mondja, az már elég valószínű, hogy igaz.
2022. júl. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!