Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Leírjam a valódi...

Mit tegyek? Leírjam a valódi okot, vagy baj lehetne belőle?

Figyelt kérdés

Nemrég végeztem az egyetemi képzésemmel, az egyik tanáromtól kértem segítséget elhelyezkedésben. Ő tudott ajánlani egy álláslehetőséget, aminek az oltás a feltétele. A munka nem lenne rossz, de nem is álommunka, egynek elmenne.


A helyzet az, hogy nem vettem fel az oltást, és nem is szeretném, az okait most nem fejtem ki.


Megírjam a tanárnak őszintén, hogy mivel nem vettem fel oltást, így nem tudok élni a lehetőséggel, vagy próbáljak más okra hivatkozni?


Lehet butaság, de néha úgy érzem, bűnös vagyok és titkolni kell, hogy nem vagyok "oltott", emiatt nem vagyok abban biztos, mennyire lehetek őszinte ezügyben.


A tanárral nem vagyunk barátok, szimplán annyi, hogy tanított az egyetemen.



2022. febr. 25. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
akkor ne is írj neki ne is pályázd meg. Ja és nehogy beoltasd magad mert a chippel fog irányítnai a soros.
2022. febr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Legyél őszinte.
2022. febr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Nyugi én sem vagyok oltott az állam szerint, pedig van 2, csak nem vettem fel a harmadikat, mert nem láttam értelmét.
2022. febr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

"Lehet butaság, de néha úgy érzem, bűnös vagyok és titkolni kell, hogy nem vagyok "oltott", emiatt nem vagyok abban biztos, mennyire lehetek őszinte ezügyben."


Na ezt gyorsan engedd el, mert lelkileg rá fogsz menni!


Ha oltás a feltétel, és Te nem akarsz oltatni, akkor oda úgysem vesznek fel.


"Ő tudott ajánlani egy álláslehetőséget, aminek az oltás a feltétele"

Megköszönöd neki a segítséget. Ha rákérdez, hogy mi a helyzet, akkor megmondod, hogy nem mindenben találtátok meg egymást a munkáltatóval, így nem ott fogsz dolgozni. Ennyi.


Egyébként én sem vagyok oltott, és hamarosan emiatt fizetés nélküli szabadságra küldenek. De akkor sem oltatok. Már csak azért sem! Engem senki ne kényszerítsen semmire! Az egyenlő a megerőszakolással...

2022. febr. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell elszámolnod. Köszönd meg szépen és felejtsd el.
2022. febr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es! Hol dolgozol? Sajnálom a helyzeted, de jól teszed, hogy kitartasz.
2022. febr. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm 6-os a bíztatást!


Valójában nincs rá szükségem, mivel az életerős édesapám meghalt az oltást követően. Azt hiszem, érthető a döntésem (döntésünk), de ez nyilván a kormányt semmilyen szinten nem érdekli.

Arról már nem is beszélve, hogy ez a döntés nem az egészségünk megóvása érdekében született, ezt mi tudjuk nagyon jól.

Nem dolgozhatok majd oltatlanul, mert veszélyt jelentek a társadalomra, a kollégákra, de bejárhatok "sütizni" a régi helyemre azokkal, akikre állítólag veszélyt jelentek. Na ne már...


Ez burkolt létszámleépítés a közigazgatásban. Ennyi. Főleg azok után, ahogy sok helyen bánnak az oltatlanokkal. Nem elég a bajuk, még rúgnak beléjük egyet és szemétkednek velük, nyomást gyakorolva, hogy mondjanak fel. Undorító az, amit a kormány művel víruskezelés köntösébe bújtatva.


Majd kiküldi a VISSZADO-t és ír hozzá szép szerelmes levelet, hogy ezek után tudjam hova kell raknom választáskor az X-et. Hát én tudom hova fogom rakni, az biztos...

2022. márc. 1. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!