Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni, kérlek?...

Tudnátok segíteni, kérlek? Felmondással kapcsolatos kérdésem, kérésem volna!

Figyelt kérdés

Május 6-án beadtam a felmondásom a munkahelyemen, ketyeg a 30 napos felmondási időm. Május 9-én elmentem orvoshoz, sajnos szorongásos tünetekkel, pszichés betegséggel felvett keresőképtelennek. A munkahelyemről azóta csak a mai nap folyamán kerestek (05.24), hogy meddig leszek táppénzen. Mondtam, hogy május 27-ig vagyok igazoltan távol. Kérték, hogy vigyem be a céges laptopom, telefonom, mert kell az új embernek. Be fogom vinni, leadom, de még június 4-ig állományban vagyok náluk, dolgoznom kéne - de ha leadom a munkaeszközöket, nem fogom tudni ellátni a feladataimat. Vezetői kérés, hogy írassam ki magam még az orvossal..

Ilyen helyzetben milyen lehetőségeim vannak? Kérhetem a kilépőpapírjaimat május 30-ával, ha már nem fogom tudni végezni a munkám? Vagy menjek vissza az orvoshoz? Egyáltalán ilyet lehet kérni olyan munkavállalótól, akit köteleztek a 30 napos felmondási időre, hogy vigye vissza a munkaeszközöket idő előtt?



2022. máj. 24. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Vezetői kérés, hogy írassam ki magam még az orvossal."


Ilyen nincs. Ugyanis bűncselekményre buzdít a főnököd.

Ha azt kérik, hogy add le céges eszközeidet akkor ezt kérd írásba és add le nyugodtan. A munkához szükséges eszközök biztosítása a munkaadó feladata. Ha ezek nélkül nem tudsz dolgozni akkor majd a táppénz lejártával bemész az irodába és megkérdezed, hogy mi a feladatod. Aztán vagy tudnak olyan munkát adni, amit el tudsz végezni eszköz nélkül vagy nézed a plafont az utolsó pár napban.

2022. máj. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szabadságos napokat is kikell adnia időarányosan...
2022. máj. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!