Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Remélem valaki tud segíteni!...

Remélem valaki tud segíteni! Az anyósom meghalt, a férjem az örökös. Együtt laktunk vele minden adósságot mi örököltünk. A sógornőm veszi fel a temetési segélyt, a férjem volt az ápolója. Jár-e neki valahonnan valami anyagi támogatás?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 11:01
1 2
 11/14 anonim válasza:

11:27 van olyan idős aki adósságot fel tud halmozni, aztán egyszer csak leesik a lábáról, pár hónapig ápolják, s meghal. Mert te nem láttál ilyet attól még van. New York is létezik (remélem jól gondolom) attól mert te még nem jártál ott.

A temetési segélyt az veheti fel aki intézi a temetést. Az adósság két felé osztódik, mert ha jól értem akkor két tesóról van szó. Nincs olyan, hogy az egyik nem örököl, kivéve ha van végrendelet, eltartási szerződés.

2010. szept. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

11:27 vok

Figyeljétek meg,hogy nem hitelről,hanem valami piti összegről lesz szó mint "adósságról"Pl villanyszámla,vízdíj stb...

Azt szeretné a tesótól.

Javíts ki kedves kérdező,ha tévedek.

2010. szept. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
A kérdésednek jogi értelemben semmi értelme sincs, hisz halott után lehet örökölni, akár tartozást, akár pénzt. Ami még járhat az a temetési segély, de azt a temetésre kell költeni. Egy halott ember után nem jár semmi több, vagy nem tudom mire gondolsz.
2010. szept. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Kedves 11.27! A mama felvett hitelt, hogy ki legyen fizetve a sógornőm a lakásból.Ez a lakás az egyedüli amit örököl a férjem. A felvett 4mill-ból 8mill mire vége.Ez nekem nem egy "piti pát ftos"tartozás ez nem egy villanyszámla összege!!!Tehát amit mi örököltünk az mínusz 8 mill.
2010. szept. 18. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!