Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan éri meg befektetni 20...

Kletyka kérdése:

Hogyan éri meg befektetni 20 évesen?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, szeretnék elkezdeni befektetni. Egyetemistaként még nincs keresetem, de másfél év múlva meg lesz a villamosmérnök diplomám, amivel ha elhelyezkedek havi 100000Ft-ot simán be tudnék fektetni, gondolkozom a külföldre költözésen is, amivel pedig nyilván még többet, szóval szeretnék elkezdeni utánajárni a dolgoknak. De nem tudom hogyan kezdhetném el. A részvényekbe éri meg befektetni és várni a kifizetéseket amik a részvényekkel járnak? Ha igen melyik cégbe éri meg? Vagy engem az ingatlanok érdekelnének, de ahhoz nagy tőke kell, hacsak nem valami befektetési cégbe vásárolok be, de az mennyire éri meg? Az állampapírnak is utána jártam. Ha havonta vásárolok MÁP-ot az mennyire éri meg nekem? A jelenlegi/elkövetkező magyar gazdasági helyzetet nézve nem kockázatos ez? Előre is köszönöm a válaszokat!

2022. máj. 3. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Én már a diákhitelemet is állampapírba pakoltam. Több volt a kamat. Minden pénzemet abba teszem. Biztos haszon, 0 kockázat. Már lassan évi 1 millió a kamatja. De jó pár évig spóroltam, kőkeményen. Márkás ruhát csak képen láttam xd
2022. máj. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Én a helyedben alapkövető ETF eket javasolnék elsősorban. Másodsorban olvass utánna (akár interneten, akár könyvekben), hogy hogyan fektess be mint "passzív befektető".
2022. máj. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

#1


Ha pedig nem retardpapírba tetted volna, hanem befekteted, már 2-3x annyit érne. Sosem fogom megérteni azokat akik 10% alatti hülyebiztos opciókat választanak, mert tényleg nem éri meg.

2022. máj. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
3as miért van jobb ötleted? Nyitott vagyok mindenre.
2022. máj. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

2. válaszoló vagyok.


Hát ha ennyire nyitott vagy akkor már kapásból S&P500 vagy NASDAQ követő ETF ek alapból jobban megérik, mint az állampapír.


Aztán ezen felül egyénileg is kiválogathatsz részvényeket, de arra nagyobb figyelmet kell fordítanod.

2022. máj. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Fektess a tudasodba
2022. máj. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
6-os abba nem kell fektetni. Egy nyelvet otthon simán meg tudsz tanulni. És máris kelendő vagy a munkaerőpiacon. Én megcsináltam a gépészmérnökit, dolgoztam is benne, közben megtanultam két nyelvet és már team leader vagyok ssc-ben. Kevesebb stressz, több csaj. Nyelvet meg bárki tud tanulni ingyen, könyvtár meg net mindenhol van.
2022. máj. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
Mivel befektetés a téma, azt nem leht úgy megtanulni mint egy nyelvet. Több aspektusból is képben kell lenned, gazdaságilag és pénzügyileg is. Ez a valódi tudásnak csak a 20% a másik 80% az tapasztalat. Ez pedig nem fogja senki sem csak úgy el olvasni az interneten. A "fektess magadba" ahogy a 6. írta nem csak pénz de idő és energia szempontjából is értendő.
2022. máj. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!