Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan jött az az emeletes...

Honnan jött az az emeletes hülyeség az emberek fejében hogy "aki igazán gazdag az nem mutogatja meg nem látod rajta"?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen általános vélekedés az emberek fejében akiknek nyilván fogalma nincs arról tényleg hogy élnek a vagyonosok. Persze nyilván vannak olyan emberek is, akik nem reklámozzák a vagyonukat. Én is tudok ilyet, akinek 50 milliárdos forgalmú cége van, aztán egy kis Volvov hatchback-kel jár, egyszerű ruhákat hord stb...


De csomó szupergazdag van aki nem rejti egyáltalán véka alá a vagyonát, sőt szereti is mutogatni.


De akkor honnan szedték az emberek ezt a hülyeséget hogy "aki tényleg igazán gazdag azon nem látod"?


2022. ápr. 25. 09:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Gondolom abból, hogy olvastak egy cikket vagy láttak egy youtube videót a

"The Millionaire Next Door: The Surprising Secrets Of Americas Wealthy" c. könyvről.

2022. ápr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
SZemélyesen ismerek pár olyat aki igazán gazdag, róluk nem mondanád meg...
2022. ápr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"SZemélyesen ismerek pár olyat aki igazán gazdag, róluk nem mondanád meg..."


Mondom, én is láttam már ilyet. De millió ellenpéldát is simán fogsz találni.

2022. ápr. 25. 09:51
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem abból, hogy vannak valóban olyanok, akiken nem látszik, és ebből általánosítanak, hogy senkin sem látszik. Ami nyilván hülyeség, mint bármilyen más általánosítás.

A gazdag emberek között is van mindenféle típus, mindenféle szempontból.

2022. ápr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Nem mindegy, hogy gazdag akarsz lenni vagy gazdagnak akarsz mutatkozni.

A kettő között nagy a különbség.

2022. ápr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Nem mindegy, hogy gazdag akarsz lenni vagy gazdagnak akarsz mutatkozni.


A kettő között nagy a különbség."


Ennek mi köze van az én kérdésemhez? Van a világon csomó ember, aki gazdag, és annak is mutatja magát.


[link]


[link]

2022. ápr. 25. 11:04
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szupergazdagokra vonatkoztatva, bár onnan vannak zaért publikus sztorik, de a saját környezetemben, alsó-középtől felső-középig azt látom, hogy felfelé arányaiban (!) kisebb a rongyrázás.


Szüleim a környezetükhöz képest mindig jól keresők voltak, nyugdíjas korukig pedig jelentős vagyont halmoztak fel, mégia simán azt hittem, hogs a suliban a csóróbbak közé tartozunk, illetve volt olyan rokon, akit gazdagnak hittem, aztán kiderült, hogy mi voltunk az egyik leggazdagabbak.


De ma is ezt látom a köenyezetemben, egy jól kereső szakmában dolgozok, a munkatársaim, beleértve a vezetőket is, nem mutatnak sokat. Vannak persze drága dolgaik, de nem feltűnő, és nem mutogatós jellegű dolgok. A sokkal kevesebbet keresők a tágabb környezetemben sokkal többet villantanak.

2022. ápr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Egyébként megjegyzem, a szupergazdagok között Warren Buffetet szokták emlegetni, ő tényleg felső-középosztálybeli családi életet élt, mikor már a világ leggazdagabb emberei közé tartozott.

Megjegyzem még, inkább európai és amerikai szupergazdagokat nézd, mert a kínaiak és arabok hajlamosak túltolni a rongyrázást, tekintve hogy elég sokuk első generációs milliárdos.

2022. ápr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez az írás pont hogy nem a gazdagokról szól, inkább azokról akik gazdagnak akarnak látszani, arról szól hogy 100 emberből aki gazdagnak tűnik kb csak 1-2 aki tényleg gazdag.
2022. ápr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom az arányokat, nyilván sok gazdag is hivalkodik, viszont nagyok sok olyan ember van, aki csak gazdagnak akar látszani, veszi a státusszimbólumokat, miközben nyakig úszik az adósságban.

Plusz az igazán gazdagok általában vannak olyan intelligensek, hogy felfogják, nem számít, hogy gazdagnak nézzenek ki. Láttál már Elon Musk vagy Bill Gates kezében Luis Vuitton táskát? Ugye, hogy nem!

2022. ápr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!