Aki meggazdagodott, hogyan tette és mire költi a pénzét?
Tanultam, szorgos voltam, kapcsolatokat építettem. Itt értsd azt, hogy egy rangos külföldi egyetemen írtam a doktorim, 4 kontinensen éltem, és több mint 50 országban jártam ilyen-olyan szakmai okokból, mindezt saját pénz befektetése nélkül.
A tudásomat elkezdtem eladni a piacon, 3 év tapasztalattal 300 EUR körül volt a napidíjam, most 8 év tapasztalattal 500 felett van, illetve alapítottam két céget kollégákkal (egyikben szoftvert fejlesztünk egy specializált problémára, a másik sima tanácsadócég).
Kb 28-29 éves korom óta stabilan millió felett van a havi bevételem. Igy 31 éves koromra vettem lakást, ami már hitelmentes igy két évre rá, és most elkezdtem befektetni a pénzem ebbe-abba, meglátjuk ez hogy sül el. Nem vagyok gazdag, de úgy a pálya íve alapján legalábbis egy felső középosztály rajzolódik ki.
A 3-as jól mondja. Nem a szerencsén múlik, az csak gyorsíthat rajta. Valahogy a Szerencs mindig azok mellé pártok, akik tanulnak, dolgoznak és megtanulnak a pénzzel bánni.
Úgy sikerült, hogy sokat tanultunk, keresetet, jól kerestünk, sokat spórolunk, nem feléltük. A pénzt befektettük. Saját magunk ingatlana, autója akkor lett meg, amikor már megvoltak a befektetések. A fogyasztás az utolsó lépés, első a vagyon gyűjtése. Vagy te nem is gazdag akarsz lenni, hanem jól élni, költeni, mint a többség? Ahhoz más út kell.
Van több lakásom Budapesten kiadva, idén lett 20 éves az autóm.
Szerinted, mire költom ?
Jaj, ez a sok, sokat tanuló...
Nekem kapcsolataim vannak. A sokat tanuló barátaim a beosztottjaim.
Mások szerint nagyon gazdag vagyok, szerintem nem annyira.Társadalmilag tudom, hogy nincs ez jól, de nekem kifejezetten jól jön ez a torzulás.
Völner, Schadl is biztos sokat tanultak, de igazán a kapcsolataik és az erkölcsi nihilizmusuk tette őket nagyon gazdaggá - nem a rendkívüli tudásuk!
És akinek kapcsolatai vannak, az nem szerencse? Hiszen nem te döntöd el, hogy akkor és abban a pillanatban találkozol azzal az emberrel, aki később a segítségedre lehet.
Az is igaz, hogy szakma függő, ki mennyit tanul azért, hogy legyen pénze.
"És akinek kapcsolatai vannak, az nem szerencse? Hiszen nem te döntöd el, hogy akkor és abban a pillanatban találkozol azzal az emberrel, aki később a segítségedre lehet."
Kinek van nagyobb eselye ertekes kapcsolatokat talalni? Annak, aki 18 evesen elkezd dolgozni eladokent, szabadidejeben meg legalja proli diszkokban szorakozik? Vagy az, aki egyetemen tanul, komoly cegeknel gyakornokoskodik, kulfoldon is tanul osztondijjal, aktivan reszt vesz mindenfele szakmai klubban-osszejovetelen?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!