Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nekem kellene kifizetnem a...

Nekem kellene kifizetnem a férjem tartozásait?

Figyelt kérdés
Tavaly nyár óta külön élünk, de nem váltunk el. Tegnap megkeresett három férfi, akik a férjem exmunkatársai és azt állítják, hogy fél éve 320ezer forinttal tartozik nekik és ha ebben a hónapban nem fizeti vissza akkor ügyvédhez fordúlnak. Nekem fogalmam sem volt róla, hogy adósságot halmozott fel, nem együtt költöttük el és már nem is éltünk együtt mikor kölcsönkérte. Később felhívtam és kérdőre vontam, amire azt válaszolta, hogy nyugodjak meg mert elintézi. Fogalmam sincs hogyan akarja megoldani, mert már nem dolgozik sehol, csak az anyja nyugdíját költi, és ha attól tartok, hogyha perre viszik a dolgot akkor nekem is fizetnem kell mert papíron még házasok vagyunk.

2022. márc. 12. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Igen
2022. márc. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Necces kérdés. Papíron te is adós vagy, de a bíróság figyelembe venné, hogy már nem éltek együtt, nem vagytok vagyonközösségben.

Remélem, ezek után az első dolgod lesz hétfőn, hogy beadod a válási papírokat..

2022. márc. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
A fickóknak van papírja róla?
2022. márc. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Amíg nem váltok el minden közös - a felvett kölcsön is! Ezért kellene elvalni ha már nem éltek házasságban!
2022. márc. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

a házasság vagyonközösség, keziccsókkolom

egyébként MIVEL bizonyítható a kölcsönadás?

2022. márc. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Parázás helyett az #5-ös és a #3-as válaszát lásd át légyszi!
2022. márc. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"320ezer forinttal tartozik nekik és ha ebben a hónapban nem fizeti vissza akkor ügyvédhez fordúlnak."


Tegyék azt.


"attól tartok, hogyha perre viszik a dolgot akkor nekem is fizetnem kell mert papíron még házasok vagyunk."


Azért ez nem ennyire egyszerű. Ha a férjed kért kölcsön, akkor Ő lesz az adós a peres ügyben. Tehát Őt fogják perelni azért, hogy a hitelezők a pénzükhöz jussanak. Ha egyáltalán tudják igazolni az állításukat.

Ha a bírósági eljárás végén megállapítják azt, hogy a hitelezők állítása igaz, végrehajtási eljárás indulhat a férjed ellen a tartozás behajtására.

Hiába vagytok házasok, egy végrehajtási eljárás során olyan nincs, hogy a Te jövedelmed letiltják, vagy a Te bankszámládat inkasszálják, vagy a neveden lévő ingatlant lefoglalják az Ő tartozása fejében.

Az eljárásba szinte kizárólag az ingóságokat tudják bevonni, mint "közös" vagyont. Tehát egy autó, és egyéb ingóság jöhet szóba, mint a férjed tartozása fejében lefoglalható vagyontárgy még akkor is, ha mondjuk az autó a Te neveden van. Nyilván a bugyidat nem foglalják le, mert egyértelműen megállapítható, hogy nem a férfi adósé egy női fehérnemű.

Viszont lefoglalhatnák az antik bútort például, ha ugyanott laknátok, és nem tudod bizonyítani róla, hogy a különvagyonod részét képezi.


Ez gyakorlatilag és jogszabályilag (Vht.) így működik.

2022. márc. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy egyelőre nincs teendőd. Nem vagy lépéskényszerben.


Ha megkeresnek még bátorítsd őket arra, hogy forduljanak ügyvédhez.


Aligha fognak. Te nem írtál alá semmit, tudomásod sem volt róla, hogy ember pajtás kivel mit üzletelt. Rajtad nem kérhető számon házastársként az, amit magánszemélyekkel megállapodott a férjed.

Ha bankkölcsönszerződést írtál volna alá vele együtt, az már más tészta lenne.

2022. márc. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!