Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi okozta ezt a hiper-inflációt?

Mi okozta ezt a hiper-inflációt?

Figyelt kérdés
Ezt nem lehet az orosz-ukrán háborúra fogni, mert már előtte is 380 volt az Euró. Az élelmiszerárak a háború előtt kezdtek el drasztikusan felmenni, az üzemanyagár stopot, pedig még a háború előtt hozták. Mi ennek az oka?

2022. márc. 11. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Bőven nincs hiperinfláció. Jelenleg a forint komoly probléma, már rég euroban kéne fizetnünk.


A fő baj, hogy a forintban kihelyezett hitelek sokszor nem a gazdaság érdekeit szolgálják, hanem magánvagyonokat gyarapítanak járadék formájában, ez pedig rongálja a gazdaság teljesítményét és magát a forintot is.

2022. márc. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Az hogy fogalmad nincs a fogalmakrol :))
2022. márc. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Milyen hiperinflaciot?
2022. márc. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Amint látom más sincs tisztában semmivel, mert értelmes válasz még nem jött. De hát mit is várhat itt az ember, ezen az oldalon? Na meg a 10 millió mindenhő is értő országában?
2022. márc. 11. 19:14
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Te miről beszélsz? 1946-ban volt utoljára hiperinfláció Magyarországon.
2022. márc. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én értem mire gondolsz, és teljesen egyetértek.

Tavaly szeptemberben egy liter tejet vettem 269 forintért, ma ugyanazt a dobozos tejet vettem 379 forintért.

Hiperinflációnak nem mondanám, mert az annyit jelentene, hogy gazdasági csődbe mentünk (nem kizárt, hogy egy éven belül bekövetkezik!), de óriási mértékben értéktelenedik a forint.

2022. márc. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

S a forint értéktelenedése, minek az oka?

Vagy pl. Az üzemanyag drágulás, ami európai szintű. Az minek az oka. Az már a háború előtt is, ilyen szinten drágult, egész Európában.

2022. márc. 11. 20:11
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont nem. Nálunk drágul leggyorsabban. A nemzeti fizetőeszköz mindig a nemzeti gazdaság állapotát mutatja. Nálunk ez elég gyenge mostanra. 1000 milliárdok mentek ki hitelbe, nagyon kedvező kamatozással, de ezeket a pénzeket nem a gazdaságba fektették, hanem kamatoztatják magasabb hozammal, így semmi értéket nem termelnek, csak járadékot hoznak a gazdáiknak. Ez alapvetően rontja a gazdaság teljesítményét.


Az alacsony kamatra osztogatott pénzeknél az is probléma, hogyha emelnének a kamatokon, akkor a hitel felvevői tönkre mennének a fenti okok miatt, amit nem akarnak, ezért inkább az inflációt kezdték el pörgetni a kamatemelés helyett. Ez azt jelenti, hogy a forintot szándékosan gyengítik (Ft/eur viszonylat) és amúgy is pörgetik az inflációt, hogy az adókieséseket ezzel pótolják. Így a megemelt bérek hatása elszáll, a lakosság fizeti meg az alacsony alapkamat és a nagyon kedvezményes hitelek árát. Ez elkerülhető lenne, ha a kiosztott pénzeket értelmesen használnák, de erről nincs szó. Ez csak a hatalmon lévők gazdasági hátterét szolgálja, semmi mást.


Ezen kívül a versenyszféra kiiktatása nagyon lehúzza a gazdaság teljesítőképességét.

2022. márc. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!