Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy xy milliár...

Miért mondják, hogy xy milliárdos vagyona ennyi és annyi, mikor az tulajdonképp nincs is?

Figyelt kérdés

Pl Elon Musk vagyona egyik napról a másikra bezuhant sok-sok milliárdot.

Másik gond a likviditás. Ha nekem mondjuk holnapután új vese kell, hiába adnám el a 10db 300 milliós villámból az egyiket, az egyáltalán nem annyira likvid, hogy kisegítsen. Talán 2 év múlva megveszi valaki.

Ilyen erővel elmondhatom, hogy 534 milliárdom van, de mire elsétálok az automatáig, hát' bocs elveszett, de a lényeg hogy elmondhattam, hogy volt?



2022. febr. 13. 15:50
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Vagy a másik talán még látványosabb példa Zuckerberg vagyonának hirtelen megcsappanása.
2022. febr. 13. 15:52
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Azert mert igy definialjak a vagyont, keresd meg a kepes szotarban es meglatod
2022. febr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
senki se tart keszpenzben milliardokat, szoval a te logikaddal akkor nem is letezik milliardos, es igazabol Musk vagy Zuckerberg csak egy csoro milliomos (vagy meg annyi se)
2022. febr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
2: Igen, tudom, hogy így, csak az értelmét, miértjét nem értem. Tehát "becsült" vagyonom akkor nekem is lehet bármennyi milliárd akkor is , ha valójában 50ezer forintom van? Csak fura. Tényleg ahhoz tudom hasonlítani, hogy fél óra múlva semmim sincs akár. (persze a példákban említettek így sem szegények, de a számok így semmit sem mondanak, hisz holnap reggel ez lehet fele annyi vagy kétszer annyi is)
2022. febr. 13. 16:00
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hany eves vagy kerdezo? Mennyit keresel?
2022. febr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem becsult vagyok, hanem a reszvenyeinek az erteke.

Ha te holnap veszel 1M forint ertekben tesla reszvenyt akkor ugyanannyi vagyonod van, viszont ha a reszveny veszit az ertekebol 10%ot akkor a vagyonod 100e forinttal csokkent. Mi ezzel a baj? Ugyan ez van veluk is, ezeknek az embereknek a vagyonuk 99%a reszvenyben van, igy ha a reszveny ara valtozik akkor a vagyonuk is.

2022. febr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
5: Irreleváns. Csak szeretném megtudni, tulajdonképpen ez a "becsült szám" mit mutat meg, hisz mire egy cikkben leírják, már rég nem aktuális.
2022. febr. 13. 16:04
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenek a bfktetesek. Neha felmennek, neha lemennek.

Peldadra visszaterve ha van 10db 300 millios hazad akkor 3 milliard a vagyonod. Ez a vagyon definicioja akar szeretned akar nem, ha nem ertesz ezzel egyet akkor nem lehet rajtad segiteni.

Majd ha holnap az ingatlanpiac beborul es 150milliot ernek csak a hazaid akkor vesztettel 1.5 milliardot a vagyonodbol, ugyanigy lehet hogy ingatlanok erteke felfele megy es nott a vagyonod. Es nyilvan ez egy folyamatos valtozas, igy folyamatosan ingadozik. Ha nem hazakrol hanem reszvenyekrol beszelunk annak egy olyan egyszerusege van hogy azokat konnyen lehet kovetni, ezert tudjak a cikkekben leirni hogy most mennyi vagyona van ezeknek az embereknek.

2022. febr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Arra a kevéssé likvid házra azért bármikor kapsz hitelt, ha épp nagyon kell a kess.
2022. febr. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azert szamit hogy hany eves vagy mert fogadtam a baratnommel hogy legalabb 40 eves vagy es netto 300nal nem keresel tobbet. Ugy hiszem jo vagyok abban hogy az emberek irasai es vilagkepe alapjan ezt kitalaljam. Ird le kerlek mennyire jot be a tippem
2022. febr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!