Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Saját része lakást venni...

Saját része lakást venni miért jobb hitelre, amikor a készpénz is megvan rá? (Néhány ismerősöm vállalkozó, van pénze, mégis 30 évre felvesznek hiteleket.)

Figyelt kérdés

Van néhány vállalkozó ismerősöm, akinek ELVILEG van elegendő készpénze lakást venni, és mégis hitelre veszik... ennek mi lehet az oka?

Pl. Informatikai fejlesztő cége van (tehát nem pénzből csinál pénzt), így van megtakarítása, és mégis most vett lakást 53 millióért, 10 millió önerő + hitel 30 évre.


Üzleti szempontból miért jobb a banknak fizetni a kamatokat? Vagy más oka lehet?


2022. febr. 8. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor éri meg, ha a pénzt, amiből az ingatlant vásárolnád, úgy tudod befektetni, hogy annak a hozama meghaladja a hitel kamatát.
2022. febr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Mert a befektetéseivel több hozamot tud realizálni, mint amennyi kamatot a lakáshitelre kell fizetnie. Ennyi.
2022. febr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
A kedvezményes lakáshitel kamata simán kijön a készpénben tartott összeg befektetésével. Ráadásul ha igénybe veszi új lakásra a 10+10 millió forintos támogatást akkor nagyon jól járnak.
2022. febr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem bármikor bebukhat egy cég, vagy visszavonhatnak támogatást. Nem vennék fel ennyi hitelt.
2022. febr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy 53 milliós lakást 10 millió önerővel nem tud venni, már csak a törvényi előírás alapján is kell 20%, de a bankok valójában többet írnak elő.
2022. febr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

Én is így vettem házat 2 éve. A végig fix 15 éves hitel kamata alacsonyabb volt, mint amennyi hozamot tudok realizálni a pézemen, így azt gondoltam, hogy megéri hitelt felvenni.


Azonkívül így marad tartalékom arra az esetre, ha valami baj történne (pl. elveszteném az állásomat vagy keresőképtelen lennék betegség miatt).


Másrészt meg már 2 éve mondták, hogy elkerülhetetlen a magas infláció. Akkor pedig az a nyerő, ha te tartozol valakinek, mert így a tartozásod értéke inflálódik, miközben a hiteltörlesztés összege fix. Ez a spekuláció bejött szerencsére.

2022. febr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!