Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyéni vállalkozó költségei?

Egyéni vállalkozó költségei?

Figyelt kérdés

milyen fix költségetek van ev-ként a havi 50kn kívül

van értékhatár ami felett már céget kell alapítani


2022. jan. 24. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel az 50k-t írtad, ezért feltételezem katás egyéni vállalkozóra gondolsz (lehet más adózási módban is az egyéni vállalkozó).

Fix költség még az évi 5 ezer kamarai hozzájárulás, meg az iparűzési adó településtől és adózási módtól függően. Valamint könyvelő, ha könyvelővel akarsz könyveltetni (ez gyakorlatilag 5-30 ezer között bármi lehet).

Nincs értékhatár, ami felett céget kell alapítani, bármennyit lehet keresni, csak nagyon nem fogja megérni a különadó meg a valószínűsíthetően szóba kerülő áfa miatt.

2022. jan. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

most még diákként gondoltam, tehát 25 ezret kellene fizetnem havonta nem 50-et. Az 50-et csak általánosságba írtam mert annyi a max összeg, illetve amiatt is mert már csak egy évem van hátra az egyetemből.

Akkor cégként jobban megérné? Amiatt is gondoltam ev-ként mert én nem akarok társulni senkivel a visszaélések miatt.

Tudom, hogy vannak egy személyes cégek is, csak azt gondolom hogy azzal úgy macerásabb az intézkedés mint sima evként

2022. jan. 24. 11:00
 3/4 A kérdező kommentje:
Még annyit nem értek hogy ez a számlaadás hogy történik? Elegendő teljesen elektronikusan intézni pl szamlazz.hu-n keresztül?
2022. jan. 24. 11:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél csinálni? Mert lehet akkor más adózási mód jobban megérné neked. Mennyi bevétellel számolsz. Szamlazz.hu általában elég szokott lenni, igen vagy bármelyik másik számlázó.
2022. jan. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!