Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyek azok az országok, ahol...

Melyek azok az országok, ahol havi kb. 200 000 Ft-ból meglehet élni normálisan?

Figyelt kérdés
gondolom a Magyarországnál szegényebb országok lesznek azok, első sorban itt Európán belül van-e ilyen? Egyik perzsa szomszédom azt mondta, hogy Iránban 150 000 Ft-tal királyként elvagy egy hónapig. Sajnos engem taszít a Közel-Kelet. Koszovó, Albánia, Észak-Macedónia, Szerbia, Bosznia, Ukrajna, Moldova, Fehéroroszország, ezek közül az országok közül esetleg nincs olyan ahol normális színvonalon meg lehetne élni mondjuk úgy 200 000Ft-ból? Tfh.: a lakhatásra nem kell költenünk, mivel rendelkezünk egy lakással. Ezekről az országokról nem tudom elképzelni, hogy az átlagkereset elérné a magyar átlagkeresetet.
2022. febr. 3. 05:26
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

19 Kérdező:


A különbség Magyarország és egy szegény ország - pl. az említett Vietnám között, hogy amíg MO-n havi 50e forintból éhenhalsz, ott nem, mert elég kajára és arra, hogy 8-an lakjatok 15 nm-en. Pl így, ahogy Harald bemutatja rengeteg videójában:

https://www.youtube.com/watch?v=yKriHTf2oxQ


A különbség viszont a már említett igények. Az EU-n kívül szinte sehol nincs ingyenes orvosi ellátás, főleg nem egy külföldinek aki oda költözik, fizetheted maganak. Az is különbség, hogy míg itthon adottnak vesszük, hogy a csapból folyik a jó esetben ivóvíz, sőt, hideg és melegvíz, addig ez a fejlődő országokban nagyon nem így van. Sem az áram. Sem a csatorna. Sem az általános higiéna és a végletekig sorolhatnám. Ha vietnámban egy olyan "magyar életszínvonalon" szeretnél élni, mint itthon saját házzal + 200.000 ft-os havi bevétellel az nem lenne sokkal olcsóbb, minimális életszínvonal növekedést tudnál elérni.


Egész más lenne a helyzet, hogyha azt kérdezted volna, hogy ha eladod itthon a 80 milliós Budapest belvárosi 48 nm-es lakásodat és havi nettó 600-al költöznél ki Ázsiába - na akkor már tudnál jelentős életszínvonal növekedést elérni.

2022. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
47%

#20 hagyjuk is, a te fajtád havi 500 ezer nettóból sem lenne boldog sosem, mert a fejedben van a baj, meg az idétlen hozzáállásoddal. Akármennyid lehet, sose dogsz megelégedni az adott életszínvonaladdal, mert egy vagy azok közül akiket beszippantott a fogyasztói világ.


"Gondolom ha azt mondom, hogy egy wellnes hétvége 2 főnek ~150e akkor majd jössz azzal, hogy lehet sátorozni is menni vagy kirándulni. "


Már nem azért de sose értettem mi a jó egy nyomorult wellnesben hogy ott veretem magam. Ha neked ez kell a boldogságodhoz, arról megintcsak nem én tehetek. Bármit hozok fel, te mindig egy olyan véglettel cáfolsz rá, ami nem is jellemző a magyar emberekre és nem is szereti a többség amúgy, és ez max a havi egymilliót kereső emberek kínjukban történő hobbija, mert nem tudják hova tenni pénzt. Mondom, nekem valóban boldog, nem gazdag ismerőseim sose jàrnak ilyen helyekre. Igen, bàrmennyire meglepő pont sátorozni mennek főleg, vagy fel a hegyre, kerékpározni akár 50-100 km-t stb. Igen, attól mert szerinted ez nem életszerű, meg te ezr úgy hozod fel, mintha iszonyodnál tőle, és szerinted ez nem a jó alternatíva, ott nem nálam vannak a gondok fejben.


"Egy rendes kerékpár 150-200e, egy olyan futócipő amiben tudsz is futni havi 10 percnélk többet 20-30e és egy szezont bír ki"


Azt ugye vágod, hogy a kerékpárt nem cseréled évente? 🤡 A cipő témával meg ne nevettess már. Kínaiba 10 ezer alatt veszek olyan cipőt, ami nagyon érdekes módon nekem 3-4 évet is kibír. Megintcsak rá dogsz valamivel cáfolni, de a használattal vannak nálad komoly bajok, mert nekem sose ment tönkre semmilyen cipőm egy szezon alatt.🤡🤡 Te mindent rohadtul próbálsz elferdíteni. Mindenben a hibát kereses, mindenre cáfolnál idétlen érvekkel, hogy mindenáron igazold, miért nem tudsz boldog lenni. Ezért tök mindegy az ilyen felfogásoddal, hogy 200 vagy 500 ezret keresel. Azért komolyan, ne etess már azzal, hogy 30 ezer forintos cipő egy szezont bír ki. Amúgy egy használt jó állapotú első teleszkópos Schwinn-Csepel vagy komolyabb márkájú MTB biciklit bármikor keresek neked 50-60 ezer forintért is ha gondolod.


"mint mosógép, kazán, stb. azért sajnos manapság 6-7 évente cserélni kell, mert egyszerűen tönkremennek"


Kazán társasházban nem a te gondod, vagy nincs is, de okéy ez kertesházban valóban benne van. Háztartási eszközök is igen, bár nekünk a mosógép 15 évig ment, néha egy szerelő ránézett amikor kijött rajta párszor hiba. A maiak lehet tényleg 6-7 évet bírnak, de már nem azért, 6-7 év alatt ki kell tudni gazdálkodni egy mosógép és egy hűtőszekrény árát is, viszont mondok egy hacket. Nagy ritkán ha úgy adódik, egyszer egyszer egy hétvégi alkalmi munkával még megdobhatod a fizetésed, vagy el is lehet adni régi, nem használt holmikat stb.

2022. febr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó az a baj, hogy irtó makacs vagy és csak a saját kis világodat látod. Ez önmagában nem lenne baj, ha nem lennél szentül meggyőződve arról, hogy csak ez a jó és csak ez az igaz.


Az, hogy te és az ismerősi köröd nem szereti a wellnest az egy dolog (bár szemlátomást nem igazán tudod mit jelent, ha csak annyit fogtál fel belőle, hogy "ott vereted magad"). Én sem különönsebben szeretem. De szemlátomást sokan szeretik, hiszen egész évben fullon van az összes wellnes szálloda és fürdő az országban.


A kínai cípős és sch-csepeles sületlenségeidre már mondani sem lehet semmit. Igen, ilyen is van. Feri bácsinak jó is a csepel kemping eltekerni a kocsmáig, aki meg sportol az mondjuk vesz egy országúti kerékpárt, mert az egy sporteszköz. De azt gondolom, hogy ezt nem én fogom veled megértetni, ahogy azt sem, hogy aki heti 30 km-t fut (mert az sport. A 3 havonta 2 háztömb az kevésbé) annak mennyi idő után fog fájni az összes izülete a kínai cipőben, úgyhogy engedjük is ezt el.


Egyik hónapban mosógép, másikban kazán, harmadikban mosogatógép és így tovább. De tudom, tudom, mosogassunk kézzel, mert mi ez a sok flancolás.

2022. febr. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"aki heti 30 km-t fut "


Annak már dolgozni nem is marad ideje. 🤡🤣 Engedjük el tényleg ezeket a fizikai képtelenségeket, senki nem fut heti 30 km-t. A hobbi futás annyi, hogy lemész egy nap futni a salakpályán 3 kört, doszt elég mozgás.

2022. febr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!