Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az itteni megmondóemberek mit...

Az itteni megmondóemberek mit javasolnának a tanárnőnek aki kifakadt a szánalmas bére miatt Fb-on?

Figyelt kérdés
[link]
2022. jan. 19. 14:54
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

[link]


Das Gehalt von Gymnasiallehrern (A 13):


4500 eurónál nem látok kevesebbet. Be be meséld már hogy ennyi pénzből alig lehet megélni Németországban....

2022. jan. 19. 16:20
 12/19 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen irreleváns, hogy mi van Németországban, ha Magyarországon dolgozó tanárokról van szó.

Tegyük fel a szoftverfejlesztők az összes környező országban milliókat keresnek, itt meg minimálbért. Ha én úgy döntök ennek ellenére, hogy szoftverfejlesztő leszek Magyarországon, akkor az nyilván nem más hibája.

2022. jan. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Ő írta hogy Németországban is alig lehet albérletben megélni tanárként a fővárosban...


Biztos nem..4500 bruttóból...

2022. jan. 19. 16:25
 14/19 A kérdező kommentje:

[link]


Ott van a müncheni albérletár, átlag 18-19 euró per nm.


Vegyünk 19et és mondjuk egy 50 nmes lakást.


Legyen mondjuk rezsivel 1300 euró.


Ja, biztos nem lehet kifizetni ezt a 4500 bruttóból.


Itthon egy pesti 50 nmes lakásnak a bérleti díj+rezsi összege simán eléri azt a tanári fizetést amiről írt a nő.

2022. jan. 19. 16:29
 15/19 anonim ***** válasza:
88%

Tanárként végeztem 20+ éve (nem ez volt az első hely amit jelöltem, mert van nem egy tanár a családban) már akkor is jobban kerestem a kereskedelemben heti 20 órában, mint egy kezdő tanár teljes állásban.


Szóval őszintén, de nem tudom sajnálni. Értem én, hogy máshová nem vették fel, de ő választotta, tudta, hogy ez nem munkahely a bér alapján, hanem “hobbi”.


Igaza van? Igen. De ismétlem, akkor is tudta, hogy erre vállalkozik, amikor beküldte a jelentkezési lapot.


Ha 10-12 évig senki nem jelentkezne tanárképzőre, akkor kialakulna egy olyan tanárhiány, ami megoldaná a béreket.

2022. jan. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Csináljon mellé egy nyelvszakot és nyelvtanárként magánórákkal annyit kereshet amennyit nem szégyell.


3500Ft alatt nem találsz angol magántanárt és akkor azok még csak nem is tanárok, csak magánemberek akik tudnak angolul. Egy tanárivégzettséggel rendelkező tanár 1 óráért elkér 5000et.

2022. jan. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
18: tehát az összes tanár mondjon fel és adjon magánórákat? félelmetesen jó ötlet...
2022. jan. 19. 19:21
 18/19 anonim ***** válasza:
77%
Pedig, ha mind felmondana, kenne egy wake up call a kormánynak, munkájuk meg lenne, mint magántanár, mert nem maradhatnak a kölkök felügyelet és oktatás nélkül
2022. jan. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy Balázs, menj el tanárnak! Simán elnézik, hogy piásan bemész és nem anyád tartana el (ja, de…)
2022. jan. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!