Tőzsdei bukások valósak?
Pár napja gondolkozok ezen a dolgon és még mindig nem tudtam rájönni hogy mi is a valós veszélye ennek.Példával kifejtem az elképzeléseimet.
Szóval tegyük fel veszek egy részvényt 1000 forintért. Ha felmegy 2000 forintra az értéke akkor igazából megdupláztam a pénzem. Ugye? De ha 1000-ről 500-ra megy az értéke akkor pedig elvesztettem 500 forintot. Ugye jó a matek? Na és itt jön az amit én nem értek... Ha leesik 500 forintra akkor sincs igazából semmi mert senki nem tart fegyvert a fejedhez hogy na most ezt eladod.
Persze tisztában vagyok vele hogy a brókercég ahol vagy kér nyitó/zárási díjat.(Ha valaki díjmentesen csinálja akkor szóljatok nekem is)
A nem realizált veszteség nem valós.
De azért vannak kockázatok.
1. Ki kell venned a pénzt, amikor mínuszban vagy.
Erre könnyű azt mondani, hogy ilyen velem úgyse lesz. De bárkinek fordulhat úgy az élete, hogy mégis meg kell tenned.
2. Tartósan le tud esni egy részvény ára. Vagy sok-sok évig stagnálni.
Berakod 10 részvénybe a pénzed és 10 év múlva ér 5%-al többet, akkor igenis veszteségben vagy.
Ugyanennyi idő alatt állampapírral 50% pluszban lennél. Ahhoz képest 45%-al vagy lejjebb.
97-ben 35$ volt a coca-cola részvényének árfolyama, 2012-ben lépte át ezt újra. Közben eltelt 15 év profit nélkül.
Eldöntheted, hogy ülsz benne 15 évet, vagy eladod valamikor közben és máshogy akarod visszaszerezni a pénzed. (Akár tőzsdén belül, akár azon kívül.)
50 évre visszanézve a grafikonokat persze nagyon szépek. Amikor benne ülsz, akkor nem biztos, hogy olyan rózsásnak fogod látni a helyzetet. :)
Ha érdekel, akkor el kell kezdeni csinálni, csak így lehet megtudni, hogy bírod-e a szívást, mi ezzel jár, vagy sem.
Sokan nem bírják a kutatások alapján. Aki bírja, annak jó befektetés lehet a tőzsde.
Ez hülyeség, hogy a nem realizált veszteség nem valós.
Leesik az S&P 20%-ot pont akkor, amikor vásároltam, akkor én 25%-kal több egységet vehettem volna belőle, ha elkapom az alját, így a potenciális nyereségem is 25%-kal több lesz.
#5 Ennyi erővel azt is mondhatnád, hogyha 1 éve megvetted VOLNa, most 22%-al több pénzed lenne.
Tehát téged 22% veszteség ért, mert nem vettél.
Ez nyilván hülyeség, nem ért veszteség. Max úgy éled meg.
Kell adóznod, ha emelkedik az árfolyam? Nem kell. Tehát nyereséged se keletkezett. Ha esik, ugyanúgy veszteséged sincs.
De egy nap eljön az igazság pillanata, amikor kiderül, hogy jó döntéseket hoztál-e.
Nem, nem hülyeség. Ez így van. Ha egy éve vacillálok azon, hogy vegyek-e S&P 500-at, vagy várjam meg, míg beszakad, akkor az az összeg nekem veszteség.
Ha csak halmozom a bevételemből a pénzt, várva a krachra, akkor elveszem magamtól azt a potenciális profitot, amit az összeomlásig keresnék.
Én 1 éve tőzsdézek és 1 valamit megtanultam. Pozit minuszba ne zárj csak ha kell valami másra a pénz, simán lehet, hogy 1-2 hét vagy hónap várással pluszba szállhatnál ki (tapasztalat).
Opciós kereskedésnél lehet lejárat, ott nem tudod tartani értelemszerűen de szerintem te azzal nem kereskednél.
Tehát összefoglalva bukni ha nem adod el nehéz de simán beragadhatsz egy poziba és akkor lehet évekig nem látod viszont a pénzed. Én jelenleg shortolom a nasdaq-ot, longolom a VIX-et. Az ezzel keresett pénzből meg részvényeket veszek :) de még csak tanulom, több kevesebb sikerrel
Mindenképp demószámlát javasolok első sorban.
Én két évvel ezelőtt azon tanultam meg az alapokat és úgy az egész piacnak a működését (meg persze sokat olvastam a neten/könyveket és a többi).
Aztán 1 000€ volt a tanuló összegem, amit elárulok el is vesztettem a folyamatos hibákon amit elkövettem. Egy ideig le is áltam ami alatt elemeztem, hogy hol rontottam el, mit nem vettem észre és egyéb más is amit meg kellet tanulnom.
A következő nekifutásom 5 000€ val történt amit sokkal nagyobb odafigyeléssel kezeltem és körülbelül az elvárt eredményeket is elértem. Azt viszont most el árulom, hogy csak nyerni soha nem tud senki sem a tőzsdén, hiszen akkor az embernek nem lennének tévedései, tőkéletesek lennénk akik mindíg tudnak pontosan mindent óraműpontossággal. Minden megrendelést előre letudnánk adni pontos árszint eléréskor és pontos TP (take profit) meghatározással SL (stop lose) nélkül. Még egy profi is csinál veszteségeket, csak az arányok mások a nyereség/veszteség közt.
Ha képes leszel folyamatosan tanulni és érdekel a pénzügyi világ illetve a piac működése, akkor szerintem élvezni fogod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!