Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy 30 éves férfinek, aki már...

Egy 30 éves férfinek, aki már 10 éve dolgozik, mennyi félretett pénzzel kell hogy rendelkezzen, mi a normális?

Figyelt kérdés
Illetve ti hány évesek vagytok, mennyit kerestek és mennyit tudtatok az évek alatt megspórolni, esetleg van e hiteletek?
2021. dec. 29. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Minél több.
2021. dec. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

6 hónapi vésztartalék az alap. Amúgy meg egyetértek az #1-vel, minél több.


Hogy nekem mennyi van az nem tartozik másra.

2021. dec. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

Megtakarítás: kb. 36,5 M Ft.

Fizu: átlag nettó 1500 € /hó. Beleszámoltam a 13. és a 14. havi fizut is.

29 F

Senior gomba- és burgonyaválogató / csomagoló

2021. dec. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

ez több mindentől is függ.

sokat/keveset költesz, albérletbe élsz v szülőknél, milyen állásod van, minimálbér vagy valami végzettséged van amiben elhelyezkedtél.


szakmában vagyok, keveset költök, családdal élek nem írom le mennyi, annyit megmondok hogy épphogy 8 számjegyű

2021. dec. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Fizetés és élethelyzet ismeretében lehet arról nyilatkozni, hogy mi a "normális". Én nagyon sokszor úgy látom, hogy az emberek önhibájukból is képesek hónapról-hónapra élni, nulla megtakarítással, évtizedekig. Ha pénz áll a házhoz, akkor annak egyből a seggére kell verni.


A normális szerintem az lenne, hogy (ahogy már írták) pár havi vésztartalékod MINIMUM mindenképpen kéne hogy legyen már ennyi idősen, amihez nem nyúlsz, nem veszel belőle új tévét meg nem nyaralod el. Az vészhelyzetre van. Az meg hogy ez mekkora összeget jelent, az életviteledtől függ.

Az sem lenne elvetendő, ha lenne mondjuk szemmel látható mértékű lakáscélú megtakarításod (már ha még nincs lakásod) ennyi idősen, ami mondjuk lassan már elég egy önerőre akkor, ha van párod és ő is belead.

2021. dec. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
79%
2013.Szeptember óta dolgozok. Havi nettó 150 ezer forint fizetés és nincs hitelem. Szeretek bulizni szoktam nyaralni és ruhákat vásárolni 4 havonta. Így sikerült 300 ezer forintot félretenni amihez nem kell hozzányúlni. De ez rohadt kevés megtakarítás.
2021. dec. 30. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én vezetem táblázatban, hogy mennyi a kötelező félrerakandó pénz.


Nekem 30 évesen volt 3,6millió forintom.


A fizetésem 20%-át raktam félre a kezdetektől. 170 ezerből 33-at. Aztán lett 200ezer, abból 40-et. Majd 270 ezer, ott megemeltem a megtakarítási rátát és havi 100-at kezdtem félretenni. 30. születésnapomon 290-et kerestem.


Itt vettem egy lakást hitellel 2016-ban.


Aztán mentem tovább az úton, fizetésemelések, pl munkahelyváltással.

Folyamatosan emeltem, hogy mennyit rakok el havonta. 150,170 majd 200-ra. (Ebben beleszámít a hitelek tőketörlesztése is, mert az is a vagyonomat növeli.)

Táblázat szerint 15milliót raktam eddig félre.


Persze ez a pénz nincs meg mind, mert a lakásba került a fenti 3,5millió.

De 10millió van számlán és biztonságos befektetésekben.

10 milliónál a kamat is van már 500ezer. Ez 2,5 havi megtakarítás, ami tovább emeli a vagyont.


Onnantól kezdtem el magam biztonságban érezni, amikor már volt annyi fizetésem, hogy havi 150-et el tudjak rakni belőle.

2021. dec. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!