Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Manapság hogyan tud az ember...

Manapság hogyan tud az ember egy normális lakáshoz/házhoz jutni, ha nem örököl/nem vesznek neki a szülők?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, csak ámulok az ingatlanárakon.


31 vagyok, 6 éve dolgozom, eddig tűrhetően kerestem, egy éve pedig kifejezetten magas a fizetésem a nagy átlaghoz képest (nettó 1-1,2 millió), a páromé majdnem nettó fél, tehát nem lehet okom panaszra.

De ahogy néztem, nagyobb városokban élhető lakások is 50 misitől felfelé...

Tehát hiába van mondjuk 15 millió megtakarításom, a páromnak mondjuk még 7, ahhoz még mindig vagy 25 millió hitelt fel kell venni. És sok helyen ez egy lakás ára, a családi házak meg mondjuk 60-70-80 millióba kerülnek...


Mégis ki a tökömnek van erre pénze, ha nekünk ilyen fizetés mellett is egy rakat hitel kellene hozzá? Ki a fene tud 80 milliós családi házat venni?


2021. dec. 27. 19:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell egybol 80 millioert venni. Elso lakas 25 millio. Teljesen elheto 2-3embernek. 1 ev alatt megvan az onero, tobbi hitel.

A hitel arra jo, hogy befixald az arat, onnantol nem fugsz az aringadozastol.

5 ev alatt kifizeted a hitelt.


Kovetkezo par evben meg ggujtogetsz, aztan eladod a 25 millios lakast es veszel egy 50 milliosat nemi hitellel. 5 ev alatt azt is kifizeted. Stb.

2021. dec. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nektek nem kéne aggódni. Nem tudom miért pályázol 50 milliós lakásra, azért már 35-40 körül lehet egész jókat venni. Ha meg bevállalod a felújítást, olyan lesz, mint akarod.

Arra figyeljetek, hogy 10-13 évnél ne vegyetek fel több hitelt, és igyekeznék arra is, hogy az önerő 60% legyen.

Ez alapján vegyetek egy 36 milliós lakást, arra kell 14 millió hitel, kényelmesen visszafizetitek 8 év alatt, addig tovább lehet gyűjteni, és vehettek még nagyobb/menőbb lakást is.

2021. dec. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Utolso: te szetneztel mar a lakaspiacon? 36 millioert pont egy 40 nm-es lakast lehet venni, ami ket embernek meg oke is, de egy gyerekkel kicsit keveske. Tesom kb 6 eve 15 millioert teglaepitesu, uj, 70 nmes, full jo lakast vett szegeden, most ugyanolyan lakast 46 millioert arulnak.

Persze, valami eldugott faluban lehet venni valami lepusztult kadarkockat 30 misiert, amire kolthetsz meg 20-at.

2021. dec. 28. 10:11
 14/17 anonim ***** válasza:
78%

Az átlagember nem tud saját pénzből a te igényeidnek megfelelő lakást venni egyből segítség nélkül. Első lakásának bőven elég egy 35nm-es panel. Egy gyerekkel simán lehet benne élni. Ebből lehet majd továbblépni nagyobb majd még nagyobb lakásba. Ezt már javasolta több válaszadó is.

Elmondásod alapján nagyon jó fizetésed van. Talán jobban is beoszthatnád.

2021. dec. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%

" 36 millioert pont egy 40 nm-es lakast lehet venni"


Ez maximum a balaton népszerű helyein és a főváros legfelkapottabb rszein van így. Ne kezeljük ezt általánosságként.

2021. dec. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne csak elit környékeken és belvárosokban nézelődj és akkor meglátod a szürke valóságot. A környezetemben ketten is vettek Budapesten 32-35 millió forintért 48, illetve 52 nm-es lakásokat, ami az elrendezését tekintve tökéletes lesz még 1-2 gyerekkel is. Persze nem Gazdagréten van, meg nem is a budai villák között és nem is újépítésűek (az egyik 80-as évekbeli jó állapotú tégla, a másik 2004-es tégla), de lehet jó kis lakásokat találni még Budapesten is 40 millió alatt.

Hogy hogy van ennyi embernek ilyen ingatlanokra pénze?

1. Felelőtlenül fejest ugrik egy 20-30+ milliós hitelbe. Hazárdírozás, valakinek bejön, más meg belebukik. Attól, hogy jól kerestek/keresünk és valakinek már bejött, én sem mennék bele, túl nagy a kockázat.

2. Lépcsőfokok. Megvenni egy kisebb, kevésbé álomkuckót kicsi hitellel, ami 5-8-10 évig kiszolgál. Gyorsan kifizetni a hitelt és közben nagy léptekben gyűjtögetni, aztán tovább lépni egy szintet. Ha van már egy 35 milliós ingatlanod kifizetve, plusz az 5-8-10 év alatt gyűjtöttél hozzá még, akkor a ti jövedelmetekkel elég belátható időn belül el lehet lépegetni a 100 milliós ingatlanokig is akár.

Tegyük fel van 22 m megtakarításotok, meg 1,5 millió bevételetek. Felvesztek 15 milliót, vesztek egy pofás lakást, a törlesztője kb. 90 ezer. Marad 1,4 milliótok megélni. Egy milliót röhögve eltesztek havonta, ami azt jelenti, hogy 15 hónap múlva végtörleszteni is tudtok, ha akartok és még különösebben megerőltetni sem kellett magatokat. :)

Van egy 37 milliós lakásotok, amiben azért mondjuk még 5 évet eltudtok lébecolni. Oké, kicsit engedjetek a gyeplőn, márcsak havi 700-at tesztek félre mondjuk. Az 5*12*700 e ft, hát számold ki.... :D

Nem sajnállak meg, hogy de nehéz ingatlanhoz jutnod. :D

Az átlag alatt keresőeknek valóban nehéz, ez tény.

2021. dec. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
83%

Én 60+ nm-es 3 szobás lakásokat szoktam nézni Budapesten, így tudom, hogy nem mondtam hülyeséget a 36 millióval.

Ennyiből újépítésűt nem kapsz, de én nem is akarnék olyat. Havonta tudnotok kell félretenni lakásra 1 millió Ft-ot. Ha kevés a pénz a lakásra ad1) keressetek jobban fizető munkást ad2) kompromisszum.

Én is szeretnék 2 gyereket, és egy nappali + 3 háló + dolgozószobás lakást, de nem keresünk annyit, hogy elsőre ilyen lakásunk legyen. Így egy 2+1 szobás lakásra pályázunk (majd), egy kb 14 nm-es szobában elvan 2 gyerek, és mielőtt a nagyobb középsuliba megy, kell egy nagyobb lakás, vagy ház, akkor lehet külön szobájuk is. 14-15 év alatt meg nem nagy kunszt összegyűjteni a különbséget rá (nektek erre 8-10 hónap is elég)...

2021. dec. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!