Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Manapság hogyan tud az ember...

Manapság hogyan tud az ember egy normális lakáshoz/házhoz jutni, ha nem örököl/nem vesznek neki a szülők?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, csak ámulok az ingatlanárakon.


31 vagyok, 6 éve dolgozom, eddig tűrhetően kerestem, egy éve pedig kifejezetten magas a fizetésem a nagy átlaghoz képest (nettó 1-1,2 millió), a páromé majdnem nettó fél, tehát nem lehet okom panaszra.

De ahogy néztem, nagyobb városokban élhető lakások is 50 misitől felfelé...

Tehát hiába van mondjuk 15 millió megtakarításom, a páromnak mondjuk még 7, ahhoz még mindig vagy 25 millió hitelt fel kell venni. És sok helyen ez egy lakás ára, a családi házak meg mondjuk 60-70-80 millióba kerülnek...


Mégis ki a tökömnek van erre pénze, ha nekünk ilyen fizetés mellett is egy rakat hitel kellene hozzá? Ki a fene tud 80 milliós családi házat venni?


2021. dec. 27. 19:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%

Erre neked is vastagon van pénzed, pároddal meg pláne. Bőven meg tudnád hitelezni és pár év alatt végtörleszteni. A hitel nem ördögtől való, ha ésszel csinálják. Te pedig ebben a helyzetben bőven tudod ésszel csinálni.

Kolléganő párja is 1M körül keres, ő valahol 300-350k körül szerintem, nagyon max 400k. Most akarnak 90-100M penthouse lakást venni. Aki ennyit keres, annak piacképes a tudása, nem igazán kell aggódnia, hogy munka nélkül marad. Ergó vásárolhat bátran hitelre is.

és hogy kinek van erre pénze, az olyanoknak mint neked, azoknak akik örökölnek 1-1 20-30-40 milliós ingatlant, amit pénzzétesznek, felveszik a csok-ot, babavárót, kedvezményes hitelt. Máris megvan a keret rá. Nyilván ez pénzügyileg már csapda, mert azokat a gyerekeket majd etetni is kell, de ilyen szempontból mellékes, megvan rá a kereslet, különben kínálat sem ilyen lenne.

2021. dec. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Akkor biztos én vagyok túl óvatos, mert ennyi megtakarítással, piacképes tudással és jó fizetéssel is max 50-55 millióig mennék el, nem hiszem, hogy mernék venni hitelre egy 80-100 millás kérót.

Viszont azt látom, hogy mégis tömegével vannak, akik megteszik.

2021. dec. 27. 19:39
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Az elmúlt jónéhány évtizedben soha nem volt realitás, hogy az átlag polgár hitel nélkül tudjon házat venni. Nem véletlenül volt ekkora gond a devizahitelekből, akkor is a többségnek hitelből volt ingatlanja, és nem csak pár embernek. Csak a 20-30-40 éve felvett hitelek már vissza lettek fizetve (jobb esetben), és a többség elfelejti hogy akkor sem lehetett átlag körüli fizetésből sehogy sem összeszedni egy lakás árát pár év alatt, max az önerőt, és utána 15 évig fizették a hitelt.
2021. dec. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

#2: Igen, lehet túl óvatos vagy. Ez ízlés kérdése, a lényeg, hogy vastagon belefér. Szóval nem véletlenül van rá kereslet. Két ember meg nem túl nehezen is össze tud hozni 1M körüli havi nettót, már az is sokmindenre elég.


#1

2021. dec. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
30% önerő + 70% lakáshitel. Ez a nagy titok.
2021. dec. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
napi provokatív gyk kérdés.. köszönjük, már hiányzott!
2021. dec. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mi ebben a provokatív?
2021. dec. 27. 20:48
 8/17 anonim ***** válasza:
16%
Nekem abból jött össze, hogy leszartam a magyar piac által kínált limiteket és külföldre költöztem. 25 éves korom óta 3 ingatlan volt a tulajdonomban bármiféle szülői segítség nélkül. Most 38 vagyok, kb 130 milliónyi vagyonnal. Nem Magyarországon szedtem össze...
2021. dec. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
#7 az, hogy 1,7 millából képtelen vagytok egy lakás törlesztőjét kispórolni és mellé még rinyálsz is egy noname oldalon, hogy milyen sz@r nektek.
2021. dec. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

1. Senki nem mondta, hogy képtelenek vagyunk a fizetésünkből egy lakás törlesztőjét kispórolni. Azt mondtam, hogy még ilyen fizetés mellett sem jutna eszembe 80-100 milliós házat venni hitelre.

2. Nem rinyálok, szerintem többször is leírtam, hogy elégedett vagyok a fizetésemmel és az átlag felett keresek.

2021. dec. 27. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!