Utólagosan lehet házassági szerződést kötni, ha az egyik fél nem akarna ilyet kötni?
1.) Semmilyen szerződést nem lehet kötni, ha egyik fél nem járul hozzá.
2.) Ha az új lakást kizárólag a házasság előtt meglévő lakásod eladásából és a szüleidtől kapott ajándékból vetted, akkor (mivel mindkettő különvagyonnak számít) az új lakás is a te külön vagyonod, váláskor nem feleződik.
(Viszont amennyiben ezen felül még kellett hozzáadni, úgy a hozzáadott érték felének arányában a feleségnek is lehet tulajdonjoga.)
Hogyhogy kellene ?
Amugy ez ilyen. Hazassag alatt szerzett vagyon közös, jogosan kérné. Abba ne menjünk bele, hogy nem lenne túl etikus, de ez van. A házasságkötés nem egy salátapapír.
#2 vagyok.
Ez alapjan a lakas csak a tied, az auto illetve mindkettotok sporolt penze pedig felezodik, nincs olyan , hogy o (vagy te) “nem akarja elarulni mennyi”.
A lakasba belerakott penzt nem kell visszaadni, ha valoban csak felujitasrol van szo, ezt ertekmegorzo befektetesnek hivjak. (Ha erteknoveles lett volna, azaz pl. uj szobavol bovitette volna, vagy komfort-valtozas lett volna, azaz pl. uj furdoszobat alakittatott kk, akkor jogosan jarna neki az alapjan bizonyos ertek.)
Es nyilvan ettol szabadon elterhettek kozos megegyezessel, azaz pl. auto kerulhetne a te nevedre, es akkor neki jar 500.00 forinttal tobb keszpenz, stb.
De a lenyeg, hogy torvenyileg a kulonvagyonnak szamito lakasodon kivul (illetve akkor meglevo, bizonyithato megtakaritasokon kivul) minden mas 50-50%-ban osztoztok, azaz a hazassagban szerzett vagyon (kiveve ajandek es oroklos) kozos, es innentol mindegy, hogy ki mennyit keresett-koltott-rakott felre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!