Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy nem képes az állam...

Hogy nem képes az állam kordában tartani a forintot?

Figyelt kérdés
Iszonyúan meggyengült. Majd úgy hullámzik az árfolyam, mint a bitcoiné, csak míg az növekszik, a forint megy le a béka segge alá.

2021. nov. 11. 06:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

#10. Megismétlem, amit korábban írtam: a világ picivel bonyolultabb annál, mint hogy "euró jó, nemeuró rossz". Ahogy én látom, két csoport követel ma eurót Magyarországon:

- aki dilettáns

- aki kifejezetten más országok érdekeit tartja szem előtt a magyar érdekekkel szemben.


Nem tudom, melyik a rosszabb, ha politikáról van szó.

2021. nov. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

#11, nem itt kellene a kormány propagandáját fújni és folytatni!

Engedj mást is szóhoz jutni, ne nyomd a beakadt, elcsépelt lemezt.

2021. nov. 11. 11:18
 13/23 anonim ***** válasza:
30%
#12. Ki nem tud miattam szóhoz jutni? Te? Ha nincsenek érveid, ne engem hibáztass érte! Pont nem én nyomok propagandát, hanem te, és pont nem én nyomom a lejárt lemezt, hanem te. Szerintem is ideje lenne befejezned.
2021. nov. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

#13, amikkel te jössz, azt kormánypárti médiumok fújják, te meg átveszed tőlük. Láthatod azt is, hogy mennyire lepontozták a 11-es válaszod. Ezt egyedül nem tudtam volna megtenni.

A mutogatás helyett szerintem keress egy másik témát a Gyakorin. Elmondtad, amit akartál, láttuk is, de én nem akarok veled egy parttalan vitát folytatni.

2021. nov. 11. 11:49
 15/23 anonim ***** válasza:

#14. Amit én írtam, az egy sokkal kevesebb médiavisszhangot kapó álláspont, mint a klasszikus ellenzéki "vezessük be az eurót, mert az jó, és aki nem vezeti be, az egy lúzer". Onnantól vagy gondban, hogy ezek alapján pl. a dánokat is lúzernek kellene tartanod.


"Láthatod azt is, hogy mennyire lepontozták a"


Ez teljesen megszokott ezen az oldalon, a pontrendszer nem tükrözi sem a válaszok tényleges hasznosságát, sem azok igazságtartalmát. A hasonlóan gondolkodók érdemi vizsgálat nélkül szavaznak a saját álláspontjuknak megfelelően. Összesen három szavazat érkezett eddig arra a válaszomra, ebből az egyik te vagy, a kérdező, akinek a válaszai eleve védettek a szavazástól. Gondolod, hogy engem olyan túlzottan meghat a dolog?


"szerintem keress egy másik témát a Gyakorin."


Maradjunk annyiban, hogy azt majd én eldöntöm, hogy mihez szólok hozzá, és mihez nem. Onnantól kezdve, hogy a kérdést kiírtad, erre neked már vajmi kevés ráhatásod van.

2021. nov. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Csak mert jóval több a hasznunk a forintból, mint amennyit szívunk vele. Merthogy többet exportálunk, mint importálunk. Ha eurónk lenne, az a németeknek persze biztosan nagyon jó lenne. :)"

Ja. Mit exportálunk? Autókat, vegyi árukat, elektronikát. Mit importálunk? Kb minden mást, nagyrészt élelmiszert.


Tehát egy exportra termelő cégnek, pl a Győri Audi gyárnak nagyon megéri a forint, de az átlagembernek, aki a cseh Globus konzervet, az osztrák sört és a lengyel tejet vesz, annak nem. Tehát: néhány nagy cég nem járna jól az Euróval, sok Magyar ember viszont igen.

2021. nov. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
90%

"De tudod, mit? Ha a svédek és a dánok is bevezetik, akkor majd mi is, oké?"

Ne hasonlítsd már Magyarországot a Svédekhez vagy a Dánokhoz! Köszönő viszonyban sincs velük a gazdaságunk. Nézd meg a volt keleti blokk országait: Litvánia, Lettország, Szlovákia, Szlovénia mind Eurót használ. Horvátország és Románia hamarosan bevezeti, a Csehek is valószínűleg 5 éven belül. Maradunk mi és a hülye Lengyelek, ahol ugyanilyen begyepesedett Euroszkeptikus kormány van, mint nálunk.

De jó is lesz, mikor már az összes környező EU országban Euró lesz, csak nálunk nem...

2021. nov. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

#16. Szóval akkor abban ugye megjegyezhetünk, hogy mivel többet exportálunk, mint importálunk, előnyös nekünk a gyenge forint. :)


Ahogy egyébként az általad írtak is magukban foglalják, az import esetén még mindig van egy olyan lehetőség, hogy az importálandó javak egy részét a hazai piacról is lehet pótolni (ami további előnyt jelent a hazai gazdaság számára). Tejet például nulla értelme van a magyar helyett bármi mást venni, furcsa is, hogy épp ezt tudtad az egyik példaként felhozni.


"de az átlagembernek, aki a cseh Globus konzervet, az osztrák sört és a lengyel tejet vesz, annak nem."


Ráadásul ez a képlet sem ilyen egyszerű. Ha az exportőreink (akik húzzák magukkal az ország gazdaságát) jóléte következtében mondjuk nőhetnek a bérek is (ez véletlenül pont megtörtént az utóbbi időben Magyarországon), akkor még mindig több lengyel tejet tud venni a példában szereplő magánszemély, mint egy gyengébb gazdaság esetén, de erősebb forinttal. És most én is durván leegyszerűsítve fogalmaztam.

2021. nov. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

#17. "Ne hasonlítsd már Magyarországot a Svédekhez vagy a Dánokhoz! Köszönő viszonyban sincs velük a gazdaságunk."


Nanana, ne ugorjuk át olyan gyorsan ezt a kérdést! :) Szóval szerinted a svédek és a dánok is hülyék, amiért nem vezetik be az eurót, pedig jól járnának vele, de szerencsére olyan erős a gazdaságuk, hogy ezen hibás döntésük következményeit is elviselik? És nem jutnak el odáig, hogy még előrébb lennének az euróval? :))


"Horvátország és Románia hamarosan bevezeti, a Csehek is valószínűleg 5 éven belül."


Azt tudod, hogy ha a magyar kormányt kérdezik, akkor mi is "tervezzük bevezetni nem olyan soká" a marketingszöveg? :) Szóval maradjunk annyiban, hogy ha akarjuk, mi gyakorlatilag bármikor bevezethetjük. A horvátok meg a románok meg majd akkor, ha úgy állnak, de persze a szándék már nagyon megvan. :D


"Maradunk mi és a hülye Lengyelek, ahol ugyanilyen begyepesedett Euroszkeptikus kormány van, mint nálunk."


Ez az érv egyelőre annyi, hogy "vezessük be az eurót még akkor is, ha az nem lesz jó a gazdaságunknak, különben ki fogunk lógni a sorból és az ciki". Ez nem így működik. Nézd meg a linkeket a 8. válaszomban, valahogy nem az a tanulság belőle, hogy akik bevezették, annyira jól jártak volna. Mi sokkal jobban közelítünk az uniós átlaghoz euró nélkül, mint ők euróval. Durva, mi? :)

2021. nov. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"az importálandó javak egy részét a hazai piacról is lehet pótolni"

Persze jó lenne. Csakhogy az élelmiszeripari feldolgozóipar az úgy megszűnt Magyarországon. A cukorgyárakat bezárták, a többi gyár külföldi kézben van, a termelés jó részét kivitték külföldre, alig van normális minőségű hazai termék. És persze, legyen patrióta az ember, de amíg azt látom, hogy xy magyar termék, nem hőkezelt, tartósítószerrel 800 forint, mellette meg xy német termék, hőkezeléssel tartósítva, tartósítószer mentes 600 forint, addig bocs, de nem érdekel a patriotizmus és a németet veszem.

2021. nov. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!