Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben tényleg a...

Ilyen esetben tényleg a munkáltató kötelessége állni a szemüveg árát?

Figyelt kérdés
Belefutottam egy cikkbe, miszerint ha valakit minimum napi 4 órában számítógép előtt foglalkoztatnak, abban az esetben szemromlás esetén a munkáltató kötelessége állni a szemüveg árát. Én alapból szemüveges vagyok mínuszos dioptriával, és jelenleg 4, egyébként 6 órában vagyok alkalmazva, mint adminisztrátor, laptop előtt. A szemem romlik, és az új szemüveg nem olcsó. Van esetleg erre valami tényleges jogszabály?
2021. nov. 9. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szemüveged nem kizárólag a képernyő előtti munkavégzéshez szükséges, akkor a munkáltatónak semmi kötelezettsége nincs.
2021. nov. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt azért tudd, hogy nem hiperszuper, mindenféle bevonattal ellátott lencsét, meg keretet kell állnia, hanem csak a monitor előtti munkavégzéshez az éleslátást biztosító szemüveget. Szóval ha a munkáltató úgy áll hozzá, akkor sztk keret, legolcsóbb lencse kékfényszűrővel kb.
2021. nov. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, de ez a legalapabb, legolcsóbb szemüvegre vonatkozik. Nálunk 25 ezer forinttal támogatják a szemüveget és kell hozzá fogl.eü. orvosi ajánlás. Normál ember nem ballag el ezért a fogl.eü orvoshoz, aki vagy ad papírt, vagy nem, attól függően milyen színű zoknit húzott reggel. Mindezt csak azért, hogy utána ugyanúgy elmenjen a szemészhez is.

Arról nem is beszélve, hogy minden szemüveges tudja, hogy örülhet, ha 25 ezerből egy normális keret kijön. Nem még normális lencse, esetleg fényszűrővel, vagy ne adj isten fényre sötétedő, multifokális, blablaa lencsével...

Szóval persze, a részletekről a 50/1999. évi EüM rendelet rendelkezik, de azért azt tudomásul kell venni, hogy a munkáltató max a minimális feltételeket fogja állni (hacsak nincs valami egyéb juttatási rendje), ami szükséges a munkavégzéshez, vagyis egy tök alap szemüveget, nem olyat, amilyet te szeretnél és odáig is kacifántos az út.

2021. nov. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3, a munkáltató csak a védőszemüveget köteles biztosítani, monitor előtti munkavégzésnél, ehhez fogleü kell, szemész nem, és nem dioptirás lencse, csak védőbevonatos.


Ha monitor előtt kell szemüveg, azt csak akkor kell fizetnie, ha romlott a látás, és kell szemész szakvizsgálata.

2021. nov. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kérdésben látás romlásról van szó monitor előtt végzett munka miatt, én erre válaszoltam. :)

Nálunk ez működik úgy, hogy el kell menni fogl. eü. orvoshoz, aki rögzíti a tényt, hogy szükség van szemüvegre/erősebb szemüvegre, vagyis gyakorlatilag "aláírja a céges kifizethetőséget". Fogl. eü orvos véleménye alapján viszont senki nem csináltat új szemüveget, nincsenek is kellő információi hozzá, így minimum elmegy egy szemész orvoshoz, vagy optometristához.

Ha igényt tart az ember a cégtől arra a 25 ezerre, akkor ellátogat a fogl.eü orvoshoz, ha nem, akkor nem. Nálunk ennyi a titka, de így sincs nagy dobra verve, nehogy túl sokan igénybe akarják venni. :)

2021. nov. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!