Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bitcoinba vagy Etheriumba...

KurunczyAttila kérdése:

Bitcoinba vagy Etheriumba erdemesebb befektetni?

Figyelt kérdés
2021. nov. 5. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Csak a btc
2021. nov. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Nem hiszem hogy érdemes ilyen kérdéseket itt feltenni. Ha be szeretnél fektetni, azt javaslom, hogy fordulj befektetési tanácsadóhoz. Én is így tettem, és leírom a tapasztalataimat:

-Kriptovalutába fektetni a nettó vagyonod 5%-ánál többet semmilyen körülmények SEM érdemes. Ismerek több olyan embert is, aki többéves megtakarítását vesztette el kriptovalutába fektetés után. Kérlek szépen, ne legyél egy közülük!

-Ha láttad a Wall Street farkasát, ismered a "fugazi" kifejezést. Ha nem, ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy akárki akármit mond, gyakorlatban fogalma sincs senkinek, hogy egy részvény mikor milyen értéken lesz. Ez valójában nem megjósoljató. A fugazi elbe fokozottan alkalmazott a kriptovalutákra, ahol ezt még kevésbé lehet megjósolni. A kriptovalutát befektetés helyett érdemes szerencsejátékként felfogni.

-Én kis összegű befektetésre (100000 forint alatt) a bitcoint tudom javasolni, mivel én is ebbe fektettem 2020 márciusában, és azóta nyertem rajta egy csomót, amit pedig Ethereumba fektettem.


A lényeg az, hogy sok pénzt nem érdemes kriptóba fektetni, kizárólag abban az esetben, ha az adott összeg TELJES elvesztése egyáltalán nem kockáztatja az alapvető megélhetésedet.

Az, hogy mibe fektetsz, nagyjából mindegy, én a bitcoint csak azért javaslom, mert az nekem bevált. Senki se tudja megmondani, hogy bármelyik kriptovaluta holnap megtízszereződik vagy megtizedelődik.

Remélem tudtam segíteni!

2021. nov. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
14%
Bitcoin egyértelmű. A Bitcoin deflálódik, az Ether inflálódik.
2021. nov. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Van sok ingyenes tanulási lehetőség, nem kell egyből tanácsadót kérdezni. Pl. "BLOKKLÁNC MAGYARORSZÁG ➤ Bitcoin ➤ Ethereum ➤ Kriptovaluták" nevű fb csoport. Ott lehet kérdezni, válaszolnak. Sokan évek óta foglalkoznak ezzel. Vagy "CryptoMinds Hungary powered by CorionX" ingyenes yt csatorna. Minden nap elmondja a legfrissebb híreket. Persze az időt a tanulásra nem lehet megspórolni. A konkrét kérdésre a válasz szerintem: Mindkettő jó.
2021. nov. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!