Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet jól készülni a...

Hogyan lehet jól készülni a nyugdíjas évekre?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon gyenge pénzügyi ismereteim vannak, de annyit tudok, hogy talán nyugdíj sem lesz, mire abba a korba érek (negyvenes vagyok). A magánnyugdíj megtakarításom ugye odalett, és próbálok ugyan félretenni, de nem tudom, hol, milyen formában volna leginkább érdemes. Hiszen a pénz értéke nyilván csökkenni fog.

Közben a gyerek jövőjére is gondolni kellene, és sokat szorongok, hogy mi lesz a jövőben.



2021. okt. 11. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Teszel félre minden hónapban x összeget, amit beteszel állampapírba.
2021. okt. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugdíjelőtakarékossági számla vagy nyugdíjbiztosítás. De ha most kezded el, akkor havi 20 ezertől kevesebbnek nincs értelme, mert semmit nem fogsz kapni.
2021. okt. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Ez mindenkinek egyéni belátása. Valaki nyugdíj termékekbe fizetget, valaki a párnacihában gyűjt, valaki tesz rá magasról, más meg teljesen máshogy gondolkozik.

Mi az utóbbi kategóriát képviseljük. Frekventált helyen törekszünk ingatlan/ingatlanok vásárlására munkás éveinkben. Benne élünk, illetve kiadjuk a többletet. Nyugdíjas éveinkre a terv az, hogy ezektől megszabadulunk, vidékre költözünk valahova az isten háta mögé nyugalomba és az értékét a szükséges mértékben feléljük.

A gyerekek jövőjére gondolás nekem az érthetetlen kategória valamilyen szinten. Iskoláztatom, megadom neki a szükséges alapokat, eltartom, ameddig szükséges és ha a nyugdíjas éveink biztosításán túl úgy látom, hogy tudjuk még néhány millióval segíteni a lakásvásárlásukat pl. akkor segíteni fogjuk. Ha nem, akkor nem. Hiszek magunkban és bennük is annyira, hogy olyan jó alapokkal fognak indulni, hogy megteremtenek mindent maguknak, ahogy mi is tettük gond nélkül.

2021. okt. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
En vettem meg annak idejen 2015 be egy adag cryptot, vannak olan coinok amik azota elszalltak, vannak amik mar ugymond nem is leteznek. Ezeket felre raktam nyugdij celra, eddig jo otletnek tunik, aztan 10 ev mulva kiderul...
2021. okt. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Havi 35-öt tudok félretenni, amit nagyon kevésnek érzek.

Ingatlant nem tudok venni, a sajátunkon is hitel van még 18 évig. Pár százezres megtakarításom van, de folyton rettegek, hogy valami el fogja vinni.

2021. okt. 11. 13:39
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
😂😂
2021. okt. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát... ez baj.
2021. okt. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ijj more ebbű baj lesz
2021. okt. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!