Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon ha valaki nem...

Magyarországon ha valaki nem dolgozott egész életében csak 3évet, az kaphat valamennyi pénzt nyugdíjas korában?

Figyelt kérdés
Mit kaphat vagy kérhet az aki csak mondjuk 3évet dolgozott le egész életében és nyugdíjas korú? Nyugdíjt kaphat? Ha igen mennyit? Esetleg valamilyen támogatást?
2021. júl. 30. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
2021. júl. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
na igen. a multkor voltam albérlet miatt egy nemet hazaspárnál. (Nemetországban élek) azt megkérdeztem miért akarják kiadni a ház felső szintjét. azt mondták, mert a papának keves a nyugdíja, a mama meg alig kap valamit, mivel eleteben nem dolgozott teljes munkaidőben, mert a papa tartotta el egesz eleteben, így nincs annyi nyugdija, hogy kettőjükre elég legyen...tehát az én véleményem, hogy ne akarjon már senki nyugdijat, aki nem dolgozott eletében sosem.
2021. júl. 31. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem hogy aki dolgozott vagy sem az akarhat-e nyugdíjat, hanem azt hogy ha valaki nem jogosult a nyugdíjra és nem dolgozott semmit, az kaphat valamennyi pénzt az államtól?
2021. júl. 31. 07:40
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Kb 28e korul kap ilyenkor.
2021. júl. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. júl. 31. 07:52
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
28e... 3 ev után még sok is
2021. júl. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
20%
Baromság! A résznyugdíjhoz is minimum 15 év kell. A teljeshez meg 20 év.
2021. júl. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Igen. De az nem nyugdíj, hanem egy szociális alapú járadék.

Összege (amennyiben valaki kevesebb, mint 15 évet dolgozott) a minimálnyugdíjhoz kötött, aminél valamivel kisebb összeg.

Jelenleg kb 25 ezer Ft/hó.

2021. júl. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!