Magyarországon online rendelésnél miért nem lehet
normális módokon fizetni soha (pl. Paypallal)?
Figyelt kérdés
Külföldről mindig tudtam normálisan vásárolni, viszont ugye a vámrendelet miatt már nem lehet külföldről venni szinte semmit, így muszáj lennék itthonról, viszont azt vettem észre itthon az online webshopoknál soha nincs normális fizetési lehetőség. Pl. Paypal egyszerű, gyors, biztonságos, mégsem lehet egyetlen webáruházban sem azzal fizetni, és a bankszámlás utalás is alig elérhető valahol. Két dolgot erőltetnek, a kártyás fizetést (a hátam is borsódzik tőle) meg az utánvétet készpénzzel. Most pl. meg akartam venni a Harry Potter-könyveket, egészen jó árban van a teljes széria, de meg vagyok lőve, hiába lenne rá keret nem tudom megvenni, mert nincs annyi készpénzem fölöslegben, és csak az az opció van, illetve valami SimplePay, amiről még az életben nem hallottam, szerintem 5 ember nem ismeri összesen. Értelmes alternatíva mint PayPal az nincs. És nem egy helyről van szó, gyakorlatilag minden online shop ilyen. Kérdem én, miért nem lehet normálisan fizetni? Mit kell szívatni a népet? Nekik nem az az érdekük hogy minél többen vásároljanak?
A Simple Pay az OTP szolgáltatás és vagy 2 millióan használják. Van, ahol van PayPal is. A készpénzt én is utálom, de a kártyával mi a bajod?
2021. szept. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 anonim válasza:
A Simple az egyik legnépszerűbb payment processor itthon, de ne zavarjon 😂
2021. szept. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
3/5 Hintalow válasza:
A paypal fèle fizetèsi szolgáltatók jól jönnek a külföldi vásárlásoknál, mert sok helyen a szolgáltató maga kezeli/tárolja a kártya adatokat.
Viszont hazai viszonylatban azèrt lehet bátrabban megadni kártyaadatokat, mert a legtöbb hely csak átdob a bank fizetèsi felületère, nem ők kezelik az adatokat.
2021. szept. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 anonim válasza:
Nagyon egyszerű oka van, hogy egy adott kereskedő nem fogad el PayPal-t: irreálisan drága. Bármelyik magyar payment processor olcsóbb és jobb szolgáltatást nyújt számára.
Vegyünk egy konkrét példát. Rendelsz egy terméket 5.500 Ft-ért. Ha PayPal-lel fizetsz, ennek költsége 341 Ft a kereskedő részéről. Ha pl. a CIB online kártyás fizetési megoldását használja a webshop, kisvállalkozói szerződéssel ugyanez a költség 82 Ft lesz.
2021. szept. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
5/5 Dolph83 válasza:
Anomin jól összefoglalja a problémát. A paypal fizetési mód integrálva van a legtöbb bérelhető webáruház rendszernél, csak sok üzletnél nem éri meg ezt használni. Persze vannak azért kivételek, akik be van kapcsolva ez az opció is. Pl.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!