Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kell valamilyen engedély ha...

Kell valamilyen engedély ha egyéni vállalkozóként egereket, billentyűzeteket akarok rendelni alibabáról?

Figyelt kérdés
Kell valami import engedély? Van EU adószámom, VPOP számom.
2021. aug. 28. 11:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy felszámolja már az aliexpress de most olyan időszakról van szó, amikor még nem volt benne az árban az Áfa.


Legalálisan szeretném, azért is adtam be az áfa bevallást, hogy befizessem utána az áfát. Olyan is van, ahol a nav vámkezelte és a kínai eladó kevesebb árat írt rá és ezért kevesebb áfát fizettem be. Ezt is módosítani akarnám.

2021. aug. 29. 08:59
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha kihagytad a vámkezelést ergo elmismasoltad az áfát akkor most mi a feneert akarod bevallani ? Másik ha az eladó keveset ir rá a számlát és a valós adatokat tőled kérik be , ne mondd hogy hazudtál ott is.


Engedd el maradj csöndben és csinald máskor becsülettel

2021. aug. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
nem hazudtam sehol, jött emailben a vámkezelési papír, hogy mennyit kell fizetnem. Én nem adtam be semmilyen adatot
2021. aug. 29. 13:00
 14/14 anonim ***** válasza:

Hát akkor jelezni kellett volna neked hogy rossz az adat. Lazán levamkezeltetted hamis értéken. Fogadjunk hogy volt ami bejött vámkezelés nélkül pedig nem volt vam limit vállalkozásoknak, csak ha egyéni vállalkozó vagy a csomagon meg kellett volna jelöltetni mert így megtévesztetted a vamhatosagot és magánszemélykent kezelték.


Felesleges magyarázkodni, kérj egy ellenőrzést ha fontos és úgy megbüntetnek hogy elmegy a kedved a magyarázattol.


Szerintem csak legyél csondben és máskor legálisan hozasd be.

2021. aug. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!