Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kell valamilyen engedély ha...

Kell valamilyen engedély ha egyéni vállalkozóként egereket, billentyűzeteket akarok rendelni alibabáról?

Figyelt kérdés
Kell valami import engedély? Van EU adószámom, VPOP számom.
2021. aug. 28. 11:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kereskedelmi tevékenységet be kell jelentened az önkormányzatnak.
2021. aug. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem kell
2021. aug. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen ker. tevékenységet bejelentettem. Azért kérdezem mert be akartam adni az áfa bevallást (ugye a kínából rendelt cuccok után kell áfát fizetni) és visszajött hibával, hogy nincs "import engedélyem" WTF??
2021. aug. 28. 15:05
 4/14 anonim ***** válasza:
Mert rosszul csináltad, nem az importengedéllyel van a gond.
2021. aug. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A NAV-ban mondta az ügyintéző...írtam a NAV-nak levelet, hogy mondja meg mivan de még semmi válasz.
2021. aug. 28. 17:28
 6/14 anonim ***** válasza:
A vámpapirokon ott van minden. Vpid kell, és a vam áfát a határon megfizetted, így simán levonásba kell tenni azt kész.
2021. aug. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Harmadik országból származó(EU kívül) termékimport ÁFA-ját a vámhatóság főszabály szerint kivetéssel állapítja meg. Ez esetben az önadózáshoz valóban külön engedély kell. Azt egyéni vállalkozásként nehéz volna szerezni.
2021. aug. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De amit aliexpressröl rendeltem azután kell fizetnem nem? Arra nem tudták kivetni mert sok kicsi volt
2021. aug. 28. 20:42
 9/14 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Az aliexpresz beépíti az ÁFA-t az áraiba. Ott neked nincs teendőd. Az Alibabánál nem tudom hogy csinálják. [link]
2021. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha nem legálisan hoztad be tehát sok kis termék és átcsúszott a vamon akkor azzal sokmindent nem tudsz kezdeni, max feljelented magad és megpróbálod vamkezeltetni.

Vállalkozásként behozni legálisan illene.

2021. aug. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!