Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy az árak...

Miért van az hogy az árak általában 9-re vagy 5-re végződnek? Pl: 199Ft,295ft

Figyelt kérdés
2010. aug. 29. 20:46
 1/9 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

A saját példádból is inkább arra kellett volna következtetni, hogy egy nagyobb kerek összeg (200 Ft, 300 Ft) helyett annál valamivel kisebbet választanak. Az 5-ös azért van, mert igazából 9 Ft már nem fizethető ki, kerekíteni kellene felfelé, de szorozni azt lehet vele.

Az egész oka pszichológiai eredetű, így azt hisszük, hogy az ár jóval olcsóbb, pedig nem jelentős az árengedmény.


Hasonlat: egy 29 éves lány az huszonéves, de egy 31 éves nő már "benne van a korban".

2010. aug. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Marketingfogás és pszichológia. Az árszabás arra épít, ha az árnál te azt látod hogy egyessel kezdődik és nem kettessel, az ugrik be hogy ez olcsó ár, a hirtelen felismerés sokkal gyorsabb mint az átgondolás, hogy fizetéskor már nem fog számítani, mert a kerekítések miatt többnyire kerek egész árat fogsz fizetni.

Ha kimondod hogy 19990 Forint, akkor az fog megmaradni belőle hogy tizenkilezer forint. Gondolkodás nélkül besorolod, hogy húsz ezer forintnál ez kevesebb, pedig annyit fogsz úgyis fizetni.


Ez azok közé a trükkök közé tartozik, mint az, hogy egy üzletben melyik termékeket mely részre kerüljenek hogy biztosan elmenj mellette, és ezen belül egy polcon belül hova (szem elé, térd magasságban, stb) rakjanak ki, hogy biztosan megvegyék azt ami drágább, vagy régebbi vagy rosszabb minőségű.

2010. aug. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez tök hülyeség. Lehet hogy régen még átvertek ezzel pár embert de ma már le se szarják hogy 199 vagy 200.
2010. aug. 29. 21:34
 4/9 anonim válasza:
100%
Azért is csinálják, hogy ne csak az árut érezd magadénak, hanem még a kis visszajárót is bezsebelheted, tehát árut is kapsz és pénzt is...
2010. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebben nincs átverés, nem is volt. Egyszerűen arra van beállva az agyunk, hogy ha a kevesebb összeget látod, azt azzal társítod hogy olcsóbb mint a kerek szám, hiába jelentéktelen a különbség a két ár között.

Ha megnézed, máshol is így van, dollár vagy euró esetében is sokszor X,99 centre írják ki az összeget.

2010. aug. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát én nem látom sokkal olcsóbbnak...
2010. aug. 29. 22:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok ember "kerekít" úgy, hogy egyszerűen levágja a kisebb címleteket. Többször jártam úgy, hogy ismerőssel vásárolva mondta, hogy kilencezerbe kerül valami, mondtam, hogy nézze meg jobban, az tízezer. Persze van, akin ez nem fog, én is már immunis lettem rá - bár amúgy is amikor vásárlás közben számolok, mindent felfelé kerekítek. De amíg a legtöbb embernél működik, addig csinálni fogják ezt a boltok.


Mondjuk ez még a legkevésbé idegesítő marketingfogás :) Pont az előbb olvastam egy ásványvízen: "pH: 7,4 Természetes, enyhén lúgos kémhatásával hozzájárulhat a szervezet sav-bázis egyensúlyának megtartásához" - elgondolkoztam, hogy ezt tulajdonképpen bármire ráírhatják, ami nem pont 7-es kémhatású. És aki nem emlékszik már a kémiára, az meg is kajálja simán...

2010. aug. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
67%
Apám azt mesélte, hogy szerinte adó miatt, pl. 199 Ft 27% adója olcsóbb mint 200-nak. Sok kicsi, sokra megy.
2019. jún. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az 1 és 2 forintosok kivonása óta ötre kerekítenek, így nincs ennek már értelme. A 199 forintos termékért ugyanúgy 200-at fizetsz, az árak pedig eleve tartalmazzák már az áfát.
2019. jún. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!