Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt megy le most...

Mennyi idő alatt megy le most egy hagyatéki eljárás?

Figyelt kérdés
Ha senki nem fellebbez, nem akadékoskodik, csak a leltár alapján kell osztozkodni.
2021. aug. 18. 09:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
0%
Nagymamám anno 1996 december 30.-án hunyt el és a hagyatéki tárgyalása 1997 május 27-én volt. És aznap 1997 május 27.-én le is zárult a hagyatéki eljárás! Édesapám 2011. július 1-én hunyt el és 2012. január 19.-én volt ac hagyatéki eljárás. És szintén aznap 2012. január 19.-én le is zárult a hagyatéki tárgyalás. Unoka nővérem édesapja 2017. szeptember 30.-án hunyt el. Unoka nővérem apja után, a mai (2021.12.31.) napig nem zárult le a hagyatéki eljárás. Mert senki sem vette át az örökséget, és még mindig keresik ki venné át az örökséget. De átlagban 5 - 6 hónap szokott leni. Most a Covid járvány idején meghosszabbíthat. De változó hogy melyik közjegyzőnél mennyien várnak a sorukra.
2021. dec. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!