Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt megy le most...

Mennyi idő alatt megy le most egy hagyatéki eljárás?

Figyelt kérdés
Ha senki nem fellebbez, nem akadékoskodik, csak a leltár alapján kell osztozkodni.
2021. aug. 18. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekünk 3,5-4 hónap volt így 2 évvel ezelőtt.
2021. aug. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
1-es és kérdező: ez most sokkal-sokkal több: fél vagy akár 1 év is lehet simán, a Covid (nem lehet sok ember egyszerre zárt helyen) és a megnövekedett halálozás miatt. Hivatalosan 30 ezer ember halt meg, de ez jóval több az utólagos "igazítások" miatt.
2021. aug. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.


Igen, logikus, hogy most ez még tovább húzódott :/ pedig szerintem a 3,5-4 hónap is botrányos volt, mivel egyértelmű volt mi kié.

2021. aug. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Felkészítettek minket, hogy nem lesz gyors, de jó lenne tudni mégis mire számítsunk. Áprilisban történt a haláleset, mégcsak most jött a határozat a hagyatéki leltárról. Mindenki lemondott a fellebbezési jogáról.

Igazából attól tartunk, hogy a hagyaték tárgyát képező ingatlan ott fog lepusztulni. Nincs túl jó környéken, csoda hogy még nem hordták szét. Odajárunk váltva legalább szétnézni, füvetnyírni, de féltjük, illetve több vevő is lenne éppen rá. Mi már szabadulnánk tőle, messze van, rossz érzés bemenni is, így kezd nyűglődésbe átmenni és amíg nem volt meg a tárgyalás meghirdetni/árat mondani sem merünk fixen senkinek. Kicsit patt helyzet ez.

2021. aug. 18. 10:50
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, nincs mit tenni, várni kell.


1,3 nektek bizonyára egyértelmű volt a dolog, de akkor lehet, hogy nem ismered a közjegyző munkáját: nem csak abból áll, hogy elosztja a meglévő vagyontárgyakat, hanem fel kell kutatnia lehetséges örökösöket is akár, hitel, tartozás, adósság lehet az elhunyt nevén, stb. - ezeknek mind utána kell járnia és ugyebár nem csak ez az egy ügye van...

2021. aug. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6 honap - 1 ev
2021. aug. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk februárban történt, eddig csak a leltár volt még de az is már 4 hónapja. Szerintem talán télen lesz valami.
2021. aug. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Basszus. Ezt nem jó hallani.
2021. aug. 19. 13:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is guglizok, mert hallottam olyat, két hét alatt meg van a hagyatékátadás, illeték bélyeg kel a gyorsításra,tízezer forintos, de nem találtam még semmilyen nyomtatványt, vagy valamit!(megérne annyit, állag romlás miatt)
2021. szept. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fél évet mondott az ügyvéd most.Ha sima ügy.
2021. szept. 22. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!