Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi értelme van stromanná...

Mi értelme van stromanná válni s stromant használni? (minden jelentésre érdekel a választ, tudom, hogy többfélét jelent, az érdekel melyik esetekbe miért jó az egyik és másik félnek)

Figyelt kérdés
2021. júl. 26. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Adott valami nagy volumenű csalás, elkezd a rendőrség nyomozni, és a végén eljutnak hogy a csalás mögött lévő szervezet irányítója papíron egy írni olvasni nem tudó hajléktalan kvázi stróman. A valóságban nyilván nem ő, az igazi bűnösök meg ha szerencséjük van megússzák az egészet és jól megszedték magukat. A csöves strómannak meg mondjuk oda vetettek 10ezer Ft-ot hogy használhassák az adatait.
2021. júl. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És akkor ő se kap büntetsét mert nyikvánvaló hogy nem ő követte el, de s 10 000 Ft jól jött neki egy hordó kannás borra? Vagy ő balek volt s lecsukják? (Bár ha télre van időzitva a börtön talán még azzal is jól jár. vagy hogy van ez? (Az érdekel, hogy ez a csövesnek is jó vagy ő átvert áldozat?)
2021. júl. 26. 12:43
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Buta emberekkel is csinálják nem csak csovesekkel. Pont ismerek is ilyen embert. Nem került börtönbe mert annyira hülye mint a tök és egyértelmű hogy csőbe húztàk. De azért valamit kapott. Minden ilyen eset egyedi. Nem lehet megmondani ki mit kapna vagy nem kapna.
2021. júl. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mészáros Lőrincnek, Tiborcznak, Garancsinak stb. pedig azért éri meg a strómankodás, mert teljes politikai és büntetőjogi biztonságban van. A köz pénze 1 helyről jön, de külön iparágakat húznak fel vagy hoznak meglévőt monopól helyzetbe a kormány által. Ha kell, 24 órán belül érvénybe lép a rendelet, hogy jogilag "tiszta" legyen. Nyilván csurog vissza külföldi bankszámlákon a kormánytagok számlájára, emellett egy- egy új Mészaros villa építése zsebpénz neki is, a kormánytagoknak is. Szóval mindenki jól jár, kivéve az ország dolgozó rétege nem, akiknek a munkájából befizetett adót pazarolják magáncélú hóbortokra, még véletlenül sem az országban haldokló oktatásra, eüre, infrastruktúrára...
2021. júl. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ennek akkor etikus változata nincs is? Ahol mindkét fél jól jár és nincs harmadik kárusult fél se?
2021. júl. 26. 13:05
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
strómanná pénzért szoktak válni az emberek. kapnak egy kis pénzt és az ő nevük alatt fut egy üzlet vagy egy cég. strómant meg az alkalmaz akinek aki egy üzlet bevételét, nyereségét a magáénak akarja tudni, de ezt legálisan nem teheti. például én vagyok a polgármester és tárgyalok egy multival, hogy a város szélén egy üzemet fog építeni ahol 420-an fognak dolgozni. ekkor én a húgyos pista bácsitól meg 3 szomszédjától megveszem a sokat nem érő telkeket összesen 50 millióért a sogórnőm másodunokatestvérének az apósa nevére bejegyzett cég nevére. majd amikor jön a multi egy év múlva akkor 350 millába eladja a seggről-végről rokonom a telket neki. én elrakom a nagy hasznot, a stómannak meg kidobok 10 gurigát. a városban meg csak ketten tudjuk a strómannal, hogy kerestem 290 millát.
2021. júl. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én olyasmire gondolok, hogy akarok egy céget de ha hires lesz nem akarok ujságirók hadát a házam elött, szexfoómat fotóimat szenylapokban stb. de egy ember pénzért vállalná mindezt a terhet mert neki egy bizonyos összegért megérné. ezzel elvilseg senkit se kárositok meg, s aki az áldozat ő pedig pénzért vállalta mindezt tehát elégedett. Szerintem jobb mint 3 muszakban fillérekért a szalag mellett robotolni. Ez akkor nem stromanság?
2021. júl. 26. 13:10
 8/12 anonim ***** válasza:
7. Nézd ilyen nem lesz úgysem. Szerintem ettől nem kell tartani. Hogy ennyire híres leszel. De ha mégis akkor majd fogadsz testőröket.
2021. júl. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előfordulhat pl hogy valakit eltiltanak az ügyvezetéstől, ezért valaki más neve alatt futtatja a bizniszt. De ismerek olyan EHÖK elnököt, akit felfüggesztettek egy időre, azalatt beültetett egy strómant, de ugyanúgy a felfüggesztett f.kalap dirigált.
2021. júl. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De egy így bűncselekmény nem?
2021. júl. 26. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!