Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A binance smart chain miben...

A binance smart chain miben különbözik egy tradicionális adatbázistól?

Figyelt kérdés

Ez most egy bitcoin -hoz hasonló blockchain, ahol a proof of work helyett proof of Binance van?


(A technológiának nem olvastam annyira utána)



2021. máj. 30. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
😂 A BSC egy Ethereum fork, ami elsősorban abban különbözik az eredetijétől, hogy minerek helyett 21 db validátor node futtatja a rendszert, ennek köszönhetően olcsóbb a gas fee, viszont centralizáltabb.
2021. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Közben tegnap este utánajártam és olyan DPOS, mint a Tron vagy az EOS, azzal a különbséggel, hogy a coin (nekem natív token = coin) nem a bányászat során keletkezik, hanem a Binance osztott szét egy fix mennyiséget, így a bányászok csak a tranzakciók után kapnak pénzt, coinbase tranzakció nincs.
2021. máj. 31. 17:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Fú, kb. minden második szó hülyeség amit írsz, erre így nehéz reagálni :D
2021. máj. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3: Mi volt az?
2021. máj. 31. 19:52
 5/10 anonim ***** válasza:

"miben különbözik egy tradicionális adatbázistól"


Elég sokmindenben, mert nem adatbázis, hanem blockchain. Egy "tradicionális adatbázis" az mondjuk a MySQL.


"bitcoin -hoz hasonló blockchain"


Blockchainnek blockchain, de nem a bitcoinhoz hasonló, hanem pl. az ethereumhoz, mivel tud smart contractokat futtatni.


"proof of work helyett proof of Binance van?"


Mi a jó ég az a proof of binance? :D Akármi is az, nem.


"olyan DPOS, mint a Tron vagy az EOS"


Nem, az a sima binance chain. A binance smart chain PoSA konszenzus algoritmust használ.


"a Binance osztott szét egy fix mennyiséget"


Egy ICO-val hozták piacra, még a BSC létezése előtt.


"a bányászok csak a tranzakciók után kapnak pénzt"


Nincsenek bányászok, 21 db validátor node van.

2021. máj. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Nincsenek bányászok, 21 db validátor node van.":


Ahogy a natív token kifejezést nem szeretem, úgy ezt sem. Számomra a bányászat azt jelenti, hogy új blokkokat hozok létre, amikért pénzt kapok vagy tranzakciós illeték, vagy coinbase tranzakció formájában. Itt annyi a különbség a sima Pos -hoz képest, hogy egyrészt csak tranzakciós illeték van, másrészt csak a legtöbb coint stake -elő 21 ember bányászhat, akiknek aztán egy meghatározott időben el kell készíteniük a következő blokkot validként, hogy bennmaradhassanak. A validátor szerepe nem különbözik nagyon a bitcoin -os miner -étől.


Ha azt nézzük, hogy van lehetőség delegálásra is, az meg mining pool -ra hasonlít kicsit, csak itt nem kell számolnom/validálnom semmit.


"Elég sokmindenben, mert nem adatbázis, hanem blockchain"


A blockchain -t az különbözteti meg attól, hogy mondjuk egy sima SQL adatbázisban tároljuk, hogy kinek mennyi pénze van, hogy decentralizált. A bitcoinnál például bárki letöltheti a blockchain -t és adhat hozzá új tranzakciókat/blokkokat (ha van elég számítási kapacítása) anélkül, hogy azt egy központi szervnek jóvá kéne hagynia. Ha ezt a tulajdonságot kivesszük, gyakorlatilag visszatérünk egy olyan megosztott adatbázishoz, amilyet pl a Facebook is használ még akkor is, ha a blockchain technológia megmarad.


"de nem a bitcoinhoz hasonló, hanem pl. az ethereumhoz, mivel tud smart contractokat futtatni.":


A smart contract egy plusz funkció. Egyszerűbb programozhatóság a bitcoin -on is van (pl escrow). Ettől még az alapvető technológia ugyanaz.


"proof of Binance": Egy ilyet nagyjából úgy képzelnék el, hogy nem akkor lesz érvényes egy block, ha elegendő 0 -át tartalmaz a hash (ahogy a bitcoinnál), hanem akkor, ha mondjuk a Binance aláírja. Félig meddig itt vagyunk, csak nem a Binance aláírása kell, hanem mindig a 21 bányász közül az épp aktuálisé. Ez a 21 bányász persze azok közül kerül ki, akik a legtöbb coin -t birtokolják az adott nap (és szeretnének bányászni). Kinél lehet viszont a legtöbb coin, ha eleve a coin nem új blokkok hozzáadásával keletkezik, hanem a binance csinált egy véges mennyiségüt és osztotta azt szét a haverjai között... Félig meddig proof of Binance, de ha eleget veszek én is lehetek bányász.


A binance smart chain PoSA konszenzus algoritmust használ:


De miben különbözik ez egy sima delegated proof of stake -től. Delegálás van itt és a delegált a 21 bányász, ahogy az EOS -nál.


"Egy ICO-val hozták piacra": Tudom, eredetileg az ethereum -on a cég csinált egy tokent, aminek egy részét szétosztotta.

2021. máj. 31. 23:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha tetszik, ha nem, a miner attól miner, hogy új coinokat hoz létre. Mivel itt nincs erről szó, itt nem minerek vannak, helytelen őket így hívni.


Még ha a blockchain egy decentralizált adatbázis is, ez a szó informatikában mást jelent. A BSC pedig nem csak egy adatbázis, hanem egy ethereum virtuális gép is, és mivel a binance chain már létezett előtte is, ez igazából a legfontosabb funkciója, ezért hozták létre.


(Úgy általánosságban érdemes azokat a szavakat használni fogalmakra, amit mások is használnak, hogy értsük egymást...)


Ha csak a binance írná alá a blokkokat, akkor a bsc onnantól egyáltalán nem lenne decentralizált, nem lehetne DeFi-nak nevezni. Ez senkinek sem célja. Most a validátor jelölt nodeok többsége nem a binance tulajdonában van.


A BNB tokeneket nem "szétosztotta a haverjai között": a supply 50%-át nyilvános kiárusítás keretében adta el, 10% ment a befektetőknek (akik tehát végülis szintén pénzt adtak érte), és 40% maradt a Binancenek. Idővel a teljes supply felét akarják elégetni.


A PoSA abban különbözik, hogy összesen 21 validátor felváltva készíti a blokkokat, és 24 óránként dől el, hogy ki legyen ez a 21 a jelöltek közül.

2021. jún. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Ha tetszik, ha nem, a miner attól miner, hogy új coinokat hoz létre":


Ha megvan a 21 millió bitcoin, utána az nem bányászás lesz, amit csinálnak a miner -ek (feltéve, hogy nem fog leállni az egész..)

2021. jún. 1. 00:53
 9/10 A kérdező kommentje:
? Szerintem azt is bányászatnak hívják.
2021. jún. 1. 00:54
 10/10 anonim ***** válasza:
A jelenlegi helyzet alapján ez a 22. század közepére jön el, szóval nem mondanám, hogy a közeljövő problémája... de ja, amúgy simán lehet, hogy onnantól nem fogjuk őket minernek hívni.
2021. jún. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!