2016-os végrehajtás amiben azóta nem történt változás idén év végén évül el vagy ahhoz számítva amikor utoljára kaptam felszólítást az ügyben?
Az attól függ. Elég sokminden értelmezhető végrehajtási cselekményként, pl.az is, ha a végrehajtó csak lekérdezést végez, hogy van-e ingatlanod.
"Mi a teendő ha szerintünk elévült?
Be kell menni az önálló bírósági végrehajtóhoz (ügyfélfogadási időben!) és kérni aktabetekintést. Az aktában pedig meg kell nézni, hogy eltelt-e az elévülési idő a legutolsó irat óta vagy korábban volt-e két olyan cselekmény, ami között már eltelt. Ha találunk ilyet, akkor jön a következő lépés: a Vht. 41. § szerinti eljárás.
Miből áll a Vht. 41. § szerinti eljárás?
Pontosan ennyit kell írni a végrehajtónak (a végrehajtási ügyszám megjelölése mellett), hogy folytassa le a Vht. 41. § szerinti eljárást, mert szerintünk a követelés elévült. A végrehajtó értesíti a végrehajtást kérőt, hogy nyilatkozzon: szerinte elévült-e. A végrehajtást kérőnek 15 napja van nyilatkozni, ha ebben az időben elismeri, akkor per nélkül megszűnik a végrehajtási eljárás – a végrehajtás költségeit persze meg kell fizetni.
Ha nem ismeri el, akkor lehetséges végrehajtás megszüntetése iránti pert indítani."
Az elévülést az utolsó végrehajtási cselekmény dátumától kell számítani; a december 31-es szabály adótartozások elévülésére vonatkozik.
Én a helyedben azért bemennék a jogutódhoz és ellenőrizném, hogy áll az ügy.
Köszi.
Valószínűleg a jogutód át sem vette és azt sem tudom ki a jogutód mert a Ketesztesi hirtelen szűnt meg állítólag nem ment minden legálisan.... Van ismerősöm akinek milliós adósága volt nála és ő kapott is értesítést ki vette át. Valószínűleg az én 60 ezer forintom nem érte meg nekik hogy foglalkozzanak vele.
Ha két végrehajtási cselekmény között, vagy az utolsó cselekmény óta eltelt 5 év, akkor lehet végrehajtási jog elévülésre hivatkozni, viszont arra figyelj, hogy a vírus vészhelyzet miatt szüneteltetik az elévülést, tehát a vészhelyzet ideje nem számít bele az elévülésbe.
Illetve vannak olyan végrehajtói cselekmények, amikről te nem feltétlenül értesülsz (pl amikor banki vagy tb adatokat kérdez le rólad), így csak akkor lehetsz biztos az elévülésben, ha bemész a végrehajtóhoz, és betekintést kérsz a dokumentumaidba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!