Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha csak két napot vagyok...

Ha csak két napot vagyok munkanélküli akkor is megtudom igényelni a munkanélkülit?

Figyelt kérdés
És kifizetik egybe a jogosult összeg 80%át?
2021. máj. 16. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha volt 360 ledolgozott napod, akkor igen. De csak abban a két napban tudod igényelni, és ha találsz munkát, ki tudod kérni a 80 százalékot
2021. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
A két napi munkabéred 80%-át.
2021. máj. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szerintem a megnem igényelt napok 80%t

Nem a két munkanélküli nap 80%t

2021. máj. 16. 13:07
 4/7 A kérdező kommentje:

Tehát ha 2 napot vagyok munkanélküli akkor a 3 hónapban járt összeg 80%t egybe

Legalábbis így tudom

Kérem aki alá tudja támasztani az ellenkezőjét az irjon

2021. máj. 16. 13:07
 5/7 anonim ***** válasza:
A kilencven napból hátralévő 80 százalékát kapod egybe
2021. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahogy a kérdező és az 5-ös mondja. Én is csináltam így, csak én egy hónapig voltam munkanélküli.
2021. máj. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

Ha egyébként rendelkezel az álláskeresési járadékra jogosultság feltételeivel, akkor igényelheted azt, amíg állástalan vagy. A Neked "járó" időszakból fel nem használt időre járó járadékot egy összegben igényelheted, ha megfelelsz a következő feltételeknek:


Álláskeresési járadék fennmaradó időtartamára járó juttatás

• Abban az esetben, ha az álláskeresési járadékban részesülő álláskereső a járadék folyósítási idejének kimerítését megelőzően határozatlan időtartamú teljes vagy legalább napi négy óra munkaidejű részmunkaidős munkaviszonyt létesít, akkor kérelmére a folyósítási időből még fennmaradó időtartamra járó juttatás meghatározott mértékét egy összegben ki kell fizetni a folyósítási idő letelte után, amennyiben a munkaviszony folyamatosan fennáll. A kérelmet az álláskeresési járadék folyósítási idejének lejártát követő 30 napon belül kell benyújtani, a juttatást a kérelem benyújtásától számított két hónapon belül kell kifizetni.


• Ha az álláskeresési járadékban részesülő személy az álláskeresési járadék folyósítási idejének kimerítését megelőzően nem a lakó- vagy tartózkodási helyén létesít határozatlan időtartamú teljes, vagy legalább napi négy óra munkaidejű részmunkaidős munkaviszonyt, az előző pontban részletezett mértékű juttatást a részére – kérelmére – egy összegben a kereső tevékenységre vonatkozó bejelentési kötelezettség teljesítését követő legközelebbi számfejtés alkalmával kell kifizetni.

Az egy összegben kifizetendő juttatás mértéke a még hátralévő időtartamra járó juttatás összegének 80 százaléka. Nem igényelhető a juttatás, ha az álláskereső az álláskeresési járadék folyósítása alatt ugyanazzal a munkaadóval létesít munkaviszonyt, amellyel az álláskeresési járadék megállapítását megelőzően utoljára munkaviszonyban állt.

2021. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!