Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Alapítványi feladatkör,...

Alapítványi feladatkör, hogyan működik?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan működik pl a következő helyzet. Adott egy személy aki nehéz helyzetben van és nagyobb összegű segítségre lenne szüksége vagy nagyobb értékű egyéb segítségre.Mivel nekem nincs erre kapacitásom bevonnek másokat ha hajlandóak ingyen mondjuk segíteni bizonyos feladatokat elvegezni. Jogilag ez megengedett vagy magánszemélyt vagy vállalkozót ilyen dolgokba csak szervezet vonhat be vagy olyan személy aki mögött szervezet áll?

2021. máj. 6. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Kicsit konkrétabbat nem tudnál írni?
2021. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van vki aki 2 gyerekkel most fedél nélkül van, segítséget kér hogy vagy anyagi támogatás, vagy bmilyen segítséget ha vki tud adjon. Van egy nagyobb ismeretségi köröm és teszem azt felkeresek vállalkozót vagy személyeket hogy segítsen akár munkával, alapanyaggal ennek a személynek hogy legyen egy lakható hely ahol legyenek. Kérdés hogy ilyen esetben legális e az hogy én mint magánszemély valakitől akár pénzt fogadok el hogy neki tovább adjam, vagy egyáltalán ilyen szinten eljarjak az illető ügyében. A valodisaga az ügynek nem kérdés.
2021. máj. 6. 22:03
 3/6 A kérdező kommentje:
Vegulis támogatókat keresnek hogy egy cél megvalosuljon. Magánszemély ezt megteheti?
2021. máj. 6. 22:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Köszi, igy már értem.

Magánszemelyként nem gyűjthetsz adományt, de a megkeresett személyek v cégek adományozhatnak közvetlenül a célszemély számlájára.


Persze sejtem, h szeretnéd egykézben tartsni ill koordinálni a pénz felhasználását....


Szóval inkább alapítvány.

2021. máj. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2021. máj. 6. 22:12
 6/6 A kérdező kommentje:
És egy cég úgy is segíthet hogy mondjuk épít neki egy kisebb házat? Nem csak anyagilag támogathat?
2021. máj. 6. 22:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!