Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Befektetési aranyat hol...

Befektetési aranyat hol érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés
BÁV-ra gondoltam, de sokan azt mondják, hogy a BÁV feliratost külföldön nehezebb eladni, mert magyar, mint pl. mást.

2021. márc. 23. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Nem éri meg. A fizikai aranynál vételkor ráteszi a kereskedő a (nem kis) hasznát, eladáskor ugyanígy alacsonyabb áron fogja megvenni.

Egyébként a tőzsdén az arany árfolyama 2012 (12 000Ft/kg) és 2019 között (11 000Ft/kg) nem változott, most meg mindenkori csúcsán van. Tehát ha mindenképpen aranyba akarsz fektetni, akkor készülj fel, hogy lehetséges, hogy évekig csak veszteséggel tudod majd eladni (lásd aki 2012-ben vette, annak 2019 végéig kellett várnia ha haszonnal akarta eladani)

2021. márc. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

pedig a BAV-nál.


És nem kell törődni az "azt mondják" emberekkel, Argor Heraeus tömböket adnak ez kb az egész világon elfogadott.

2021. márc. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

"lásd aki 2012-ben vette, annak 2019 végéig kellett várnia ha haszonnal akarta eladani"


Ott is csak nominálisan ért el hasznot, mert 10 év alatt állampapírba fektette volna a pénzét, akkor masszívan kamatozott volna.


Amúgy én is az arany ETF-et mondanám, de ha valakinek fizikai aranyra van szüksége (bármi miatt is hisz benne), akkor ez nem annyira játszik.

2021. márc. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A portfólióm 10%-át szeretném csak aranyba fektetni, tisztában vagyok a kockázataival. Minden pénzem nem szeretném részvényekbe fektetni, illetve jelenleg nagyon sok készpénzem van, gondoltam jobb valamit vásárolni pl.: aranyat. Amit igen hosszú távon nem is tervezek eladni.
2021. márc. 23. 12:26
 5/5 anonim ***** válasza:
93%
Ha mindenképpen aranyat akarsz a porfólióba, akkor a gold etf-ket nézd meg. De ne azokat, amik aranybányába/feldolgozóba fektetnek, hanem ami mögött tényegesen fizikai arany van. Minimalizálod a költséget, sokkal likvidebb lesz, és ugyanúgy őrzi az értékét, mint a fizikai arany
2021. márc. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!