Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A MEO-s dolgozó milyen végzett...

A MEO-s dolgozó milyen végzettséggel rendelkezik?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem ezt, mert vannak, akik sima szakmunkással is elég jól keresnek ezzel a munkával. Azonban, ha jól tudom a minimum feltétel az érettségi. Pontosan milyen munkát végez az illető személy? Hasonló, mint a gyártósori munka, vagy csak jön-megy, nézeget, ellenőrizget és csak felszedi a sok pénzt, meg juttatást? Nem mintha ezt szeretném csinálni, csak sokan panaszkodnak a "hülye" meos-ra. Tudni szeretném, kik is ezek a személyek, és milyen álláshirdetéseket kell ilyenkor keresni, ha valaki erre akar jelentkezni. köszi a válaszokat
2010. aug. 17. 20:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném azzal, hogy a diákszövetkezetek mostanában ajánlanak ilyen diákmunkákat, ezért is vagyok kíváncsi mi is ez valójában.
2010. aug. 17. 20:26
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"vagy csak jön-megy, nézeget, ellenőrizget és csak felszedi a sok pénzt, meg juttatást?"


Az övé a felelősség, hogy csak megfelelő minőségű termék kerüljön ki a sorról. Olyanokat is észre kell vennie, amit egy figyelmetlen melós nem vesz észre!


Általánosságban nem lehet megadni, hogy "pontosan" milyen munkát végez, mert ez cégenként-iparáganként változik. Más egy csirkefeldolgozóban mint egy gyógyszergyárban.


Tapasztalatom szerint az panaszkodik a "hülye MEO-sra" akinek trehány a munkája, és a meós sok hibát talál nála.


Nincs hatósági előírás, hogy milyen végzettség kötelező, ezt minden cég magának határozza meg. Ha valahol elég nekik a 8 általános, akkor azzal is felvehetik. Ha akarják köthetik szakirányú diplomához is. Joguk van hozzá.

2010. aug. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

minden úgy van a hogy első írta.

én is voltam MEO-s, és imádtam.

Abban a gyárban nem volt feltétele ennek az állásnak a betöltésére. Állás hírdetésben is így hírdetik, hogy MEO-s vagy minőségellenőr.

2010. aug. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Bár az igazat megvallva, egy bizonyos cégnél elvileg az alapfeltétel az érettségi e munkakör betöltéséhez. Azonban, ismerek olyan személyt is, akinek nincs, és ilyen területen tapasztalata sem, meg semmi affinitása úgy általában semmihez sem. Szóval nem értem, hogy ilyeneket hogyan tudnak felvenni, egy ilyen felelős pozícióba...Mást meg elküldenek, vagy kirakják sorra, még ha diplomája van, akkor is. Szomorú ez az egész...
2010. aug. 18. 15:02
 5/13 anonim válasza:
a MEO-snak mennyivel több a fizetése mint egy egyszerű munkásé???
2011. márc. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Átlag szalag melletti melos 12 órába keres 132.000ft-ot (nettoba), a MEO-s seggét meresztve 150.000ft nettót keres 8 órába, ha 12 órázik a MEOS-s akkor olyan 176.500 ft körül kap nettóba.


Szívesen.

2013. szept. 26. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Nagyon változó tud lenni a munkája, de a felelősség az övé ha tovább engedi a rossz anyagot. A fizetés egész jó, de nem valami kellemes nagyító alatt a kábeleket vizsgálni... 12 órában. Plusz szabadideje se nagyon van. Két hete a napjaim abból állnak, hogy felkelek, húzás be dolgozni 12 órában, hazaérve pont van annyi időm, hogy egyek, fürödjek, feküdjek.
2013. szept. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Én is egy kábelgyárban vagyok MEO-s, és szinte ugyanannyit keresek, mint egy átlag dolgozó. (75-90 ezer - 8 órában)
2014. máj. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Egy fémmegmunkálással foglalkozó cégnél dolgozom minőségbiztosítási technikusként. A feladatunk több, mint egyszerű hibakeresés. Koordináta-mérőgépek segítségével mikromilliméter pontossággal mérjük a készülő termékeket. Ez azért fontos, mert a gyártósori operátor nem tud ekkora pontossággal mérni, pozíciókat pedig egyáltalán nem tud meghatározni, tehát lehetősége sincs kiszűrni minden lehetséges hibát.


Ebből adódóan mikor ráállunk egy bizonyos termék gyártására, minden egyes darabot teljesen át kell mérnünk, és a gépbeállító munkatárssal együttműködve nekünk kell korrekcióztatnunk a hibás méreteket. Ha nincs szükség további korrekcióra, és stabilnak mondható a gyártás, azután is időről-időre át kell mérnünk a készülő munkadarabokat, illetve szállítás előtt újra ellenőriznünk kell azokat.

A gyártás megkezdésekor, a gyártásközi mérésekkor és a szállítás előtti ellenőrzéskor is felelősséget vállalunk a szóban forgó termékek minőségéért. A célunk nem az, hogy hibát keressünk a dolgozó munkájában, épp ellenkezőleg: Igyekszünk minimalizálni a selejtarányt.


Ami a végzettséget illeti, személy szerint érettségivel és CNC-forgácsoló szakképesítéssel rendelkezem, de az adott cégtől függnek a követelmények. Ezen a területen nem árt, ha értesz a rajzolvasáshoz és jól számolsz.


Három műszakos munkarendben dolgozom, a fizetésem pedig közel azonos a gyártósori operátor munkatársakéval.

2015. ápr. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Én is meos vagyok, és ugyan annyit kapok, mint egy szerelő...

MINIMÁLBÉRT!!!!

2016. jan. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!