Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan spóróljak ha nem tudom...

Hogyan spóróljak ha nem tudom megállni hogy ne vásároljak?

Figyelt kérdés

Elsős vagyok az egyetemen, elég jó ösztöndíj összegeket kapok. Régebben folyamatosan kuporgatnom kellett a hétre kapott 1000(!!) forintomat, másnak egy reggelije került annyiban..nagyon jól tudtam régen spórolni, mindenem megvolt amire szükségem volt

Most, mivel mindent megvehetek elszállt velem a ló: új cipők tömkelege, ruhák, társas, egyszerűen mindent megveszek, mert tudom hogy van rá keretem, és nem kell fukarkodjak. Végre nem kell sajnálnom a pénzt egy mekire, vagy csak egy gyorsra...ugyanakkor már rengeteg pénzt költöttem és szeretném ezt visszaszorítani

milyen módszereket tudnátok javasolni?

Nyáron is dolgoztam, tehát nem vagyok elkényesztetett. Magamnak vettem új laptopot, fényképezőt, több mint fél milliót kerestem, el is raktam, van még némi spórolt pénzem


De azt veszem észre átestem arra az oldalra, ahol már felesleges dolgokra költekezek. Megyek ki külföldre is tanulni, és nagyon elkéne rakjam az összegeket...

Milyen tippeket tudnátok ajánlani hogy megálljam a vásárlást?



2021. febr. 2. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ha van lehetőségem, akkor egy külön alszámlára teszem, oda csak berakok és nem veszek ki.

Előre elhatározom, hogy van 100 ezrem, azt kell beosztani. Lehet kevesebbre is belőni, meg természetesen közbe jöhetnek kiadások, de elsőkörben abból a pénzből próbálom megoldani. Nekem bevált, amikor hónap végén már nem tehettem meg, hogy a büfében vásároljak 500-ért egy szendvicset, hanem magamnak otthon előre elkészítettem.

Inkább magadnak állíts fel egy limitet, mert ha az élet teszi azt, akkor az szívás tud lenni.

2021. febr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Elég para, hogy egy egyetemistának ilyen egy fos a helyesírása. Egyébként meg nőjj fel és erőltesd meg magad.
2021. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 remélem örömöd leled más szekálásában. Nem sikerült magamra vennem :)
2021. febr. 2. 12:12
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
Köszi, nem esett rosszul, bevallom. Bár az igazi katarzist pár perccel ezelőtt éltem át, amikor valaki azt a kérdést tette fel, hogy ha napi szinten délben/este alkoholmentes söröket iszik, akkor ő alkoholistának számít-e.
2021. febr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Költsd el, egyszer élünk :D
2021. febr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az segített, hogy felírtam a hónapban, hogy mikre költöttem, aztán összeadogattam és csoportosítottam mi a létszükséglet, a rendszeres kiadás, és a "luxus" na ott lepődtem a meg a számon, hogy mennyi mindenre is költök feleslegesen. Szóval következő hónapra már volt egy lista, és a luxus részét igyekeztem hanyagolni, illetve emellett megírtam egy borítékot, hogy mire gyűjtök, mi a cél Amit a luxusra akartam költeni, inkább betettem a borítékba. 3 hónap után nem is rossz az a pénz ami benne van. Ezen kívül van egy "takarékos" borítékom is, ebből fedezem a "egyéb nem tervezett" kiadásokat. Pl a párom nővérének esküvője, ahol patentul kell kinéznem, mert a kedvesem a tanúja, szóval az alsóhangon 80 ezer körül lesz nászajándékkal, hajjal, körömmel, ruhával...stb

Igaz néha elcsábul az ember egy-egy dologra, de mindig fel kell tenned a kérdést? Valóban szükségem van rá?

2021. febr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy csinálom, ahogy az 1-es. Meg kell tanulni, hogyha az életszínvonalunkat a bevételeinkhez igazítjuk, akkor a világ minden pénze sem lesz elég sosem ahhoz, hogy előre haladjunk az életben. Meg kell határozni, hogy mennyiből tudok megélni kényelmesen, de azért nem túl nagylábon!? A bevételeim háromnegyedéből? Feléből? A többit el kell rakni szem elől, amint megkapod a havi bevételed. Legyen az megtakarítási számla, vagy boríték, de az az a kategória, ami nincs. Nem nyúlunk hozzá hó végén, nem mekizünk belőle, nem veszünk 26. pár cipőt belőle. Hosszútávú célokra van. Pl. külföldi tanulás, későbbi lakásvásárlás, vagy amit éppen kitűztél.

Igen, ha van még 10 nap a hónapból és már csak 3 ezer forintod van a költhető összegből, mert nem jól gazdálkodtál, az kellemetlen, de így tanulod meg beosztani és megfontolni, hogy mire is van szükséged.

Mindig, amikor megvennél valamit, tedd fel a kérdést magadnak, hogy ez most valóban a szükségletem? A 26. pár cipő, vagy a meki nem az. Persze néha költeni kell ilyesmire, de sok ilyen kiadás egyszerre semmiképpen nem szükséges kiadás.

2021. febr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én úgy oldom meg a spórolást, hogy mindennapra meghatározom, hogy mennyit költekezhetek. Tegyük fel, hogy napi 2000ft az, amit elkölthetek. Van olyan nap, ahol többet, van ahol kevesebbet, vagy egyáltalán nem is költök. Szóval, egy hétre van 14000 forintom. Tegyük fel péntekig elköltöttem 13-at, akkor megpróbálom két napig kihúzni 1000 forintból. Szóval nem igazán költök akkor. Persze, akadnak váratlan költségek, de vannak napok, ahol nem is költök egyáltalán, így abból az kifizetődik. :)
2021. ápr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy érzékelhetően nagy részét tedd be állampapírba.
2021. ápr. 23. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!